Fisz o współczesnych tekstach: Totalne częstochowskie rymowanki o drinkach

/ 10 listopada, 2021


Co Fisz myśli o tekstach współczesnych artystów? Artysta o wielu z nich nie wypowiada się pochlebnie.


Kilka tygodni temu ukazał się nowy album zespołu Fisz Emade Tworzywo zatytułowany „Ballady i protesty”. Wydawnictwo spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.

Bartosz „Fisz” Waglewski na płycie porusza temat kondycji współczesnej muzyki. W wywiadzie dla „Teraz Rocka” powiedział, co myśli o współczesnej muzyce:

Muzyka coraz częściej ma umilić dzień i być dodatkowym gadżetem. Często mam też wrażenie, że część bardziej kontrowersyjnych tekstów to efekt internetowych algorytmów, a nie autentycznego zrywu. Pewnie wyjdę na prawdziwego boomera, ale nie mogę się pogodzić z infantylnością dzisiejszych tekstów. Słyszę jakieś totalne częstochowskie rymowanki o drinkach, a teksty popowe często przypominają „złote myśli” drugoklasisty. Gdzie się podziali ci wszyscy nonkonformistyczni wrażliwcy i poeci pełni niezgody na okrutny świat nierówności – czy to dobra poezja Paula Simona, czy ta z płyt Massive Attack i Mos Defa. Teraz tej kontynuacji nie widzę. Zastanawiam się, czy chodzi tam o jakąś prawdę czy tylko o oglądalność na YouTube i sprzedaż ubrań. (…) Oczywiście są też rzeczy ciekawe i takie, które lubię, ale pozostają jednak poza głównym obiegiem i uważam, że ich szanse na przebicie się do mediów są dzisiaj bardzo znikome.

Cały wywiad z Bartoszem „Fiszem” Waglewskim znajdziecie w listopadowym „Teraz Rocku”, który jest w sprzedaży.

LISTOPADOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ w E-SKLEPIE

KOMENTARZE

Przeczytaj także