Reedycja „Nevermind” Nirvany niebawem trafi do sprzedaży. Co przygotowano z okazji 30-lecia?

/ 10 listopada, 2021

Jeden z najważniejszych rockowych albumów, „Nevermind” Nirvany, doczeka się wyjątkowego wznowienia z okazji 30-lecia wydania.


W dniu premiery albumu „Nevermind” Nirvany, 24 września 1991, popkultura zanotowała wstrząs sejsmiczny. Od piątku, 12 listopada, w sklepach i serwisach cyfrowych pojawi się wyjątkowa reedycja tego wydawnictwa z okazji 30-lecia premiery.

Za sprawą „Nevermind”, Kurt Cobain, Krist Novoselic i Dave Grohl ewoluowali z obiecującego zespołu z Pacific Northwest do jednej z najbardziej wpływowych grup wszech czasów. Kultowy album Nirvany przywrócił rock’n’rolla na szczyt list przebojów i do dziś inspiruje fanów oraz muzyków na całym świecie.

Wznowienie „Nevermind” – szczegóły

12 listopada do sklepów i serwisów cyfrowych trafia „Nevermind” w nowych formatach. Łącznie to 94 utwory audio i wideo, w tym 70 wcześniej niewydanych. We wszystkich wydaniach album został zremasteorwany z oryginalnych taśm analogowych w wysokiej rozdzielczości 192kHz 24-bit.

W ramach reedycji ukazują się cztery pełne koncerty: „Live in Amsterdam” z 25 listopada 1991 z klubu Paradiso, „Live in Del Mar” w Kalifornii z 28 grudnia 1991 w Pat O’Brien Pavilion w Del Mar Fairgrounds, „Live in Melbourne” z 1 lutego 1992 w The Palace i „Live in Tokyo” z 19 lutego 1992 w Nakano Sunplaza. Koncerty dostępne w ramach edycji Super Deluxe ze zremasterowanym audio i wideo w jakości HD.

KOMENTARZE

Przeczytaj także