Behemoth zaprezentował teledysk do nowego utworu z płyty „I Loved You At Your Darkest”

/ 6 września, 2018

Nowy album zespołu Behemoth ukaże się 5 października 2018 roku pod tytułem „I Loved You At Your Darkest”. Jakiś czas temu poznaliśmy pierwszy utwór zapowiadający płytę, zatytułowany „God=Dog”, teraz grupa pochwaliła się kolejnym – „Wolves ov Siberia”.

Ryan Gosling zainspirował Nergala na nowej płycie Behemotha

Również do nowego singla powstał oficjalny teledysk:

Poniżej możecie zapoznać się z tracklistą oraz okładką nowego wydawnictwa.

 1. Solve
 2. Wolves ov Siberia
 3. God = Dog
 4. Ecclesia Diabolica Catholica
 5. Bartzabel
 6. If Crucifixion Was Not Enough…
 7. Angelvs XIII
 8. Sabbath Mater
 9. Havohej Pantocrator
 10. Rom 5:8
 11. We Are the Next 1000 Years
 12. Coagvla

W wywiadzie dla „Headbangers Lifestyle” Adam Nergal Darski wyjawił, jakie inspiracje stoją za najnowszym albumem zespołu Behemoth:

To bardzo złożony proces, bo zaczęło się od sesji zdjęciowej, która była mocno zainspirowana tematami religijnymi i klasycznymi obrazami Caravaggio, Memlinga i innych. Praktycznie cała książeczka płyty tak wygląda – klasyczne obrazy, zinterpretowane przez nas. To dość dosłowne interpretacje. Jeśli jestem ukrzyżowanym Jezusem, to jestem ukrzyżowanym Jezusem, a nie Jezusem z fiutem na wierzchu. Nie jest w żaden sposób obleśna – jest bardzo dosłowna, bezpośrednia. Myślę, że jest piękna. Jej elementy przenieśliśmy do teledysku.

Behemoth będzie promował nową płytę na koncertach, w tym między innymi na drugiej odsłonie festiwalu „Merry Christless”, który odbędzie się w grudniu w trzech polskich miastach.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także