Tenacious D zapowiada nowy album i serial [WIDEO]

/ 6 września, 2018

Tenacious D zapowiedział wydanie nowego albumu „Post-Apocalypto” na 2 listopada tego roku. Wcześniej – bo 28 września – na YouTube zadebiutuje animowany serial pod tym samym tytułem.

Nocny Kochanek zagrał własną wersję przeboju Tenacious D

W serialu Jack Black i Kyle Gass mają poznać postapokaliptyczny świat po wybuchu bomby atomowej, odwiedzą Biały Dom, odnajdą maszynę czasu i udadzą się w podróż w kosmos. W sumie wyemitowanych zostanie sześć odcinków, każdy z nich będzie zawierał nową piosenkę zespołu. Poniżej możecie obejrzeć pierwszy zwiastun serialu.

Album „Post-Apocalypto” wyprodukowany został przez Johna Spikera, a na perkusji zagrał Dave Grohl. Poniżej możecie zapoznać się z okładką albumu.

Zespół jednocześnie pracuje nad kontynuacją filmu „Kostka przeznaczenia” z 2006 roku. Podczas jednego z koncertów Jack Black powiedział:

Nie wiem, gdzie dokładnie będziecie mogli go [kontynuację „Kostki przeznaczenia”] zobaczyć, ale zdecydowaliśmy, że to się stanie i film ujrzy światło dzienne.

Tenacious D: Kostka Przeznaczenia” wszedł do kin w październiku 2006 roku i szybko stał się pozycją kultową. Doceniono go za muzykę, którą skomponowali oczywiście członkowie Tenacious D, ale także za niebanalną fabułę i humor.

W filmie główne role zagrali Jack Black i Kyle Gass, ale na ekranie zobaczyć mogliśmy również Tima Robbinsa, Bena Stillera, Dave’a Grohla, który wcielił się w postać Diabła, a także Ronniego Jamesa Dio. Film okazał się również sukcesem kasowym – daleko mu co prawda do hollywoodzkich superprodukcji, ale niemalże 14 milionów zarobku to naprawdę dobry wynik.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także