Beth Gibbons (Portishead) zapowiada solowy album. Zobacz przejmujący teledysk [WIDEO]

/ 8 lutego, 2024
fot. Netti Habel


Wokalistka legendarnego zespołu Portishead zapowiedziała solowy album. Poznaliśmy klip, który go zapowiada.


Beth Gibbons, znana przede wszystkim jako wokalistka przełomowego zespołu Portishead, wyda swój debiutancki solowy album zatytułowany „Lives Outgrown” 17 maja 2024 roku. Płyta ukaże się nakładem Domino Recording. Zawierający dziesięć nowych utworów nagranych w ciągu 10 lat, album został wyprodukowany przez Jamesa Forda (Arctic Monkeys, Depeche Mode, The Last Dinner Party) i Beth Gibbons we współpracy z Lee Harrisem. (Talk Talk).

Beth twierdzi, że to jej najbardziej osobisty album zrodzony z trudnych przeżyć:

Uświadomiłam sobie, jak wygląda życie bez nadziei. I to był smutek, jakiego nigdy nie czułam. Wcześniej miałam możliwość zmiany swojej przyszłości, ale kiedy walczysz ze swoim ciałem, nie możesz zmusić go do zrobienia czegoś, czego nie chce. Piosenki poruszają również kwestie macierzyństwa, niepokoju i menopauzy a także, co nieuniknione, śmiertelności. Ludzie zaczęli umierać. Kiedy jesteś młody, nigdy nie znasz końca, nie wiesz, jak to się potoczy. Myślisz: wyjdziemy poza to. Będzie lepiej. Niektóre zakończenia są trudne do przyswojenia.

Teledysk do pierwszego singla „Floating On A Moment” został wyreżyserowany przez uznanego artystę multimedialnego i reżysera Tony’ego Ourslera, odpowiedzialnego za teledysk „Where Are We Now?Davida Bowiego. Możecie go obejrzeć poniżej.

Na płycie „Lives Outgrown” znajdą się następujące utwory:

1.Tell Me Who You Are Today
2.Floating On A Moment
3.Burden Of Life
4.Lost Changes
5.Rewind
6.Reaching Out
7.Oceans
8.For Sale
9.Beyond The Sun
10.Whispering Love

KOMENTARZE

Przeczytaj także