Bill Kelliher (Mastodon): Satriani mnie wynudził

/ 28 marca, 2018

Dla wielu gitarzystów, takie osoby, jak Joe Satriani są wzorem do naśladowania. Ale nie dla Billa Kellihera z zespołu Mastodon.

Nowa gwiazda w składzie Tauron Life Festival Oświęcim

W wywiadzie dla „Total Guitar” Bill Kelliher powiedział:

Wielkim błędem, często popełnianym przez gitarzystów, jest próba grania zbyt wielu nut i przesadne komplikowanie pomysłów.

Zawsze powtarzam ludziom, że najlepiej wpaść na prosty pomysł rytmiczny i urozmaicić akordy, dodając nuty pół tonu poza skalą. W ten sposób można odmienić całą piosenkę. Nie chodzi o wyścigi, kto zagra szybciej.

Wiele osób zna tylko skale. Spójrz na Joe Satrianiego i Steve’a Vaia: obaj są niesamowitymi gitarzystami, ale raz poszedłem na koncert „Satcha” i znudził mnie po paru minutach. Cały czas jedynie szalał po skalach. Może kogoś to jara, ale ja myślałem tylko „zagraj jakiś cholerny riff”. Chyba wolę riffy.

Bill Kelliher znany jest z tego, że na trasie zespołu Mastodon prowadzi lekcje gry na gitarze dla fanów.

Na początku tego roku ukazał się nowy album Joe Satrianiego, zatytułowany „What Happens Next”. Na albumie obok Satrianiego możemy usłyszeć także Glenna Hughesa z Deep Purple i Black Country Communion oraz Chada Smitha z Red Hot Chili Peppers, który pracował z gitarzystą przy okazji projektu Chickenfoot. Producentem płyty został Mike Fraser znany z albumów AC/DC, a także z wielu poprzednich płyt Satrianiego.

Joe Satriani niedawno wystąpił na warszawskim Torwarze, razem z Johnem Petruccim i Uli Jonem Rothem pod szyldem G3.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także