Billie Eilish wybrała najlepszy album 2020 roku. To rockowy wykonawca

/ 8 grudnia, 2020

Wchodząca gwiazda muzycznych scen, Billie Eilish, pokusiła się o wskazanie najlepszych utworów kończącego się roku. Sporo uwagi poświęciła płycie zespołu The Strokes.


W rozmowie z australijskim „triple j” Billie Eilish wypowiedziała się na temat najlepszych utworów kończącego się roku. Wśród wskazanych przez nią kompozycji znalazły się między innymi „Are You Even Real?” Jamesa Blake’a, „Savior Complex” Phoebe Bridges, „By Any Means” Jorji Smith czy „At the Door” The Strokes.

Okazuje się, że najnowsze wydawnictwo amerykańskiego zespołu jest ulubionym Billie Eilish:

To moja ulubiona płyta na przestrzeni lat. Jest w The Strokes coś wyjątkowego, co trudno mi nawet zdefiniować. Uwielbiam „At the Door” za melodię, teksty, kocham w całości. Uderza w czuły punkt.

Wspomniany utwór znalazł się na najnowszej płycie The Strokes zatytułowanej „The New Abnormal”. Miała ona swoją premierę w kwietniu tego roku.

Billie Eilish jest wschodzącą gwiazdą muzyki pop, która mimo młodego wieku i zaledwie jednego studyjnego krążka, już namieszała na rynku muzycznym. Warto wspomnieć, że to laureatka pięciu nagród Grammy, trzech MTV Video Music Awards i dwóch MTV Europe Music Awards 2019.

Jedynym studyjnym albumem jest „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” z marca 2019 roku. Płyta pokryła się dwukrotnie platyną zarówno w Polsce, jak i Stanach Zjednoczonych.

KOMENTARZE

Przeczytaj także