Jacob Hellner wyjawia, dlaczego nie wyprodukował nowego albumu Rammstein

/ 8 grudnia, 2020
fot. Olaf Heine


Jacob Hellner wyprodukował wszystkie płyty Rammsteina z wyjątkiem ostatniej. Czy jeszcze kiedyś nawiążą współpracę?


Zespół Rammstein zwrócił się do szwedzkiego producenta, Jacoba Hellnera już w 1994 roku, z prośbą o wyprodukowanie pierwszej płyty. Ich współpraca ułożyła się tak dobrze, że Jacob produkował wszystkie płyty Rammsteina, ale kilka lat temu ich drogi się rozeszły i nie brał już udziału w produkcji płyty „Rammstein” z 2019 roku. Dlaczego?

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Hellner tłumaczy:

Po nagraniu „Liebe ist für alle” da byłem zaangażowany w wiele projektów związanych z Rammsteinem: były składanki, box, koncertowa płyta DVD „Rammstein: Paris”, nad którą pracowałem w sumie pięć lat. W trakcie tego projektu poczułem, że więcej nie dam rady. Zespół był podobnego zdania. Poszli w swoją stronę i spróbowali innych rzeczy. Byłem na imprezie z okazji wydania ostatniej płyty, gdy byli w Sztokholmie udałem się z nimi na kolację, jakiś miesiąc temu rozmawiałem z managementem. Jesteśmy przyjaciółmi, nie czujemy do siebie urazy. Życzę im jak najlepiej.

Czy uważa, że jeszcze kiedyś nawiążą współpracę?

Z mojej strony drzwi są zawsze otwarte, ale trzeba zadać sobie pytanie „po co”. Jeśli będziemy mieli dobry powód, z wielką chęcią zaangażuję się w kolejny projekt, ale to nie może być powtórka czegoś, co zrobiliśmy wiele lat temu. Kto wie? Może nasze ścieżki się przetną, ale jeśli nie i tak chętnie pójdę na ich koncert i się z nimi spotkam.

Cały wywiad z Jacobem Hellnerem znajdziecie w grudniowym numerze „Teraz Rocka”, który dostępny jest aktualnie w sprzedaży.

GRUDNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także