Helloween. Znamy datę premiery pierwszego singla promującego nowy album

/ 8 grudnia, 2020

Wciąż czekamy na premierowy materiał od zespołu Helloween, w którym od jakiegoś czasu ponownie występują Michael Kiske oraz Kai Hansen.


Od kilku lat zespół Helloween tworzą: Michael Kiske, Kai Hansen, Andi Deris, Michael Weikath, Sascha Gerstner, Markus Grosskopf oraz Daniel Löble. To właśnie w takim składzie weszli już jakiś czas temu do studia nagraniowego, żeby zarejestrować premierowy materiał. Jak wielokrotnie podkreślali, ma to być muzyczny powrót do korzeni, czyli pierwszych i jednocześnie najpopularniejszych albumów zespołu.

Mijają kolejne miesiące, a premierowego materiału od Helloween nadal nie ma. Złe wieści są takie, że musimy jeszcze na niego poczekać. Dobre natomiast, że w końcu pojawiła się jakaś konkretna data. Singiel pt. „Skyfall”, który będzie pierwszym zapowiadającym nowy album, ujrzy światło dzienne 2 kwietnia 2021 roku. Wiadomo jedynie, że jego autorem jest Kai Hansen, a kompozycja trwa około 12 minut.

Singiel wydany zostanie nie tylko w formie elektronicznej, ale również na CD oraz płytach winylowych. W tej ostatniej wersji wzbogacony zostanie o jeszcze jeden utwór – „Indestructible”.

Okładka „Skyfall”:

KOMENTARZE

Przeczytaj także