Billy Corgan chce powrotu Smashing Pumpkins

/ 23 listopada, 2017

Billy Corgan – który znowu każe się tak nazywać, po tym jak najnowszą płytę wydał pod swoim pełnym imieniem, jako William Patrick Corgan – najwyraźniej tęskni za starymi latami i chciałby powrotu klasycznego składu Smashing Pumpkins.

Perkusista Avenged Sevenfold w zespole słynnego talk show

W rozmowie z „Team Rock” Corgan przyznał:

Bardzo bym tego chciał. Ale wiesz, mam reputację osoby, która ma fioła na punkcie kontroli i nie chciałbym kontrolować tego procesu. Mówię tylko, że byłbym szczęśliwy, gdyby stało się to naturalnie i sprawiało wszystkim radość. Tak więc, będzie co ma być. Nastał taki okres mojego życia, że mam ochotę dać ludziom to, czego chcą. Nie mam z tym problemu.

Żadnego wydziwiania z setlistą, żadnej filozofii, po prostu bawmy się dobrze i radujmy.

Klasyczny skład Smashing Pumpkins stanowią, obok Billy’ego Corgana, także gitarzysta James Iha, basistka D’Arcy Wretzky i perkusista Jimmy Chamberlain. Skład ten wydał albumy „Gish” (1991), „Siamese Dream” (1993) i „Mellon Collie and the Infinite Sadness” (1995). Następnie dochodziło do przetasowań w składzie – Jimmy Chamberlain na pewien czas rozstał się z grupą, a gdy powrócił, D’Arcy została zastąpiona przez Melissę Aud der Maur. Grupa na pewien czas zawiesiła działalność, a gdy powróciła Corganowi towarzyszył gitarzysta Jeff Schroeder. Na ostatnim wydanym pod tym szyldem albumie, „Monuments Of Elegy” z 2014 roku, Jeff figuruje jako jedyny, poza Corganem, oficjalny członek grupy.

Na wydanym w tym roku albumie solowym albumie Corgana, „Ogilala”, gościnnie w utworze „Processional” zagrał James Iha. Tak Billy opowiada o współpracy:

James prawdopodobnie jest w największym stopniu odpowiedzialny za to, że zwróciłem się w stronę muzyki akustycznej. Dlatego nie tylko zagrałem mu te utwory, zanim je nagrałem, ale też poprosiłem, żeby wystąpił na płycie.

Poniżej możecie wysłuchać utworu „Processional”, w którym James Iha zagrał na melotronie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także