Billy Corgan (Smashing Pumpkins) przerabia hit Miley Cyrus [AUDIO]

/ 24 października, 2017

Lider The Smashing Pumpkins wydał niedawno swój drugi solowy album, który obecnie promuje podczas koncertów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W Toronto fani artysty mogli usłyszeć nie tylko premierowe kompozycje oraz utwory z repertuaru jego macierzystej formacji, ale także kowery, np. wielki przebój Miley Cyrus.

Eminem miał pracować z Tony'm Iommim

Billy Corgan zaprezentował swoją własną interpretację kompozycji zatytułowanej „Wrecking Ball”, z którą możecie zapoznać się poniżej. Sądząc po reakcji publiczności, większość uznała to wykonanie za swoisty muzyczny żart. Wydaje się jednak, że prawda jest zupełnie inna. Corgan w jednym z wywiadów stwierdził, że Miley Cyrus jest bardzo dobrą wokalistką i dodał, że „jest lepszą gwiazdą pop niż 99,9% z nich”. Dodał także, że myślał nad stworzeniem duetu ze wspomnianą artystką, ale – jak na razie – nie doszło do tego. 

Utwór „Wrecking Ball” pochodzi z albumu „Bangerz”, który ukazał się w 2013 roku. Kontrowersyjny klip, na którym Cyrus pozuje nago i sugestywnie liże młot, od premiery na YouTubie wyświetlono ponad 900 milionów razy. 

Solowa płyta muzyka (po trzech dekadach posługiwania się zdrobnieniem Billy artysta zdecydował się występować jako William Patrick Corgan) została zatytułowana została „Ogilala” i na rynku wydawniczym ukazała się 13 października nakładem BMG. Album został wyprodukowany przez słynnego Ricka Rubina, całość powstała w mieszczącym się w Malibu studiu Shangri La.

Tak o współpracy z Rubinem mówił Corgan:

Tworzyłem utwory przy pomocy mojego głosu i gitary, w pełni oddałem się w ręce Ricka. Normalnie w warstwie produkcyjnej zrobiłbym znacznie więcej, skupiłbym się na niej, ale Rick położył cały nacisk na moją kreatywność , postawił na molekularny poziom nagrań „na żywo”. Reszta była tylko reakcją.

Płytę promuje utwór zatytułowany „Aeronaut”.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także