Billy Corgan (Smashing Pumpkins) wyrusza w tułaczkę po Ameryce

/ 12 stycznia, 2017

Billy Corgan, lider Smashing Pumpkins, wyrusza w 30-dniową podróż po Ameryce, pod hasłem #ThirtyDays. Jego wędrówka nie będzie miała określonego celu, artysta zamierza po drodze rozmawiać z napotkanymi ludźmi, odwiedzać różne, ciekawe miejsca, a swoje przeżycia dokumentować i codziennie upubliczniać za pomocą internetu.

Billy Corgan zdradził także, że pracuje nad nowymi projektami muzycznymi. Jeden z nich nosi roboczy tytuł „50 For 50” – kończący w tym roku 50 lat artysta zamierza zebrać 50 ulubionych własnych piosenek z różnych lat. Niekoniecznie mają to być jego najlepsze utwory, ale takie, z którymi czuje więź osobistą. Na wiosnę ma ponadto ukazać się album z kowerami, nad którymi Billy Corgan pracuje ze znanym producentem Rickiem Rubinem. Trzecim projektem jest nowy, autorski album artysty, nad którym także pracuje od pewnego czasu. Proces powstawania wszystkich tych dzieł ma być dokumentowany i transmitowany za pomocą mediów społecznościowych. Billy Corgan chce, żeby fani na bieżąco dzielili się z nim opiniami.

Powrót oryginalnego składu Smashing Pumpkins?

Billy Corgan wydał do tej pory tylko jeden solowy album – „TheFutureEmbrace” z 2005 roku. W ostatnich latach zajęty był pracą ze Smashing Pumkins, z którym w ramach projektu „Teargarden by Kaleidyscope” wydał albumy „Oceania” (2012) i „Monuments to an Elegy” (2014). W zeszłym roku mówiło się o próbie reaktywacji oryginalnego składu Smashing Pumpkins z gitarzystą Jamesem Iha, basistką D’arcy Wretzky i perkusistą Jimmym Chamberlinem, jednak póki co plotki te nie znalazły potwierdzenia.

The Smashing Pumpkins: „Tonight, Tonight”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także