The Rolling Stones z charytatywnego koncertu dla Nikaragui

/ 12 stycznia, 2017

18 stycznia 1973 roku The Rolling Stones dali w Los Angeles charytatywny koncert dla Nikaragui, którą 23 grudnia 1972 roku nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.2 w skali Richtera, zabijając 6000 osób i pozbawiając dachu nad głową 250 tysięcy osób. W Nikaragui mieszkała rodzina ówczesnej żony Micka Jaggera, Bianki Jagger. Mick razem z żoną udali się natychmiast na miejsce, a gdy przekonali się o skali tragedii postanowili zorganizować koncert charytatywny.

The Rolling Stones w encyklopedii TerazRock.pl

Koncert odbył się w Inglewood Forum w Los Angeles. Udało się zebrać 352,274 tysięcy dolarów. Poniżej możecie obejrzeć dokument nakręcony podczas tego koncertu. W pierwszej części Mick Jagger opowiada o tym, co ujrzał na własne oczy w Nikaragui: „Widziałem ciała martwych ludzi i osoby w szpitalach. Brakowało wszystkiego, lekarstw…"

W trakcie wywiadu Mick Jagger opowiada także jak widzi przyszłość The Rolling Stones, którzy wówczas grali ze sobą już od 10 lat:

Nie możesz tego robić wieczność, ale możesz robić to przez dobry czas. [Sekretem długowieczności] jest nie widywać się zbyt często.

W dalszej części dokumentu widzimy fragmenty koncertu The Rolling Stones z Los Angeles z 1973 roku, a także z 1975 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także