Lunatic Soul. Transformacja i nowa płyta

/ 12 stycznia, 2017

Lunatic Soul to projekt znanego z Riverside, Mariusza Dudy, powstały w 2008 roku w Warszawie. Na koncie ma cztery albumy, a od kwietnia 2016 roku pracuje na kolejnym. Lider zespołu przyznał, że prace są już na ukończeniu.

Riverside w encyklopedii TerazRock.pl

Mariusz Duda podzielił się na Facebooku wpisem, w którym zdradził, że premierę nowego wydawnictwa planuje na wrzesień 2017 roku.

Jedną z najbardziej fascynujących rzeczy w byciu artystą jest możliwość tworzenia własnego alternatywnego świata. Świata, w którym można zamknąć się na kluczyk w szkatułce i z nogami pod brodą przed niealternatywnym światem się ukryć.

Jedną z najbardziej wdzięcznych dla artysty rzeczy jest możliwość tworzenia alternatywnego świata pod wpływem niewdzięczności świata rzeczywistego. A im większa niewdzięczność, tym więcej miejsca w szkatułce. Można i nogi rozprostować, i ogólnie mieć więcej miejsca i swobody, a dzięki temu i więcej siły po wydostaniu się na zewnątrz.

Siła oznacza większą pewność siebie. Pewność siebie – większą bezczelność w tworzeniu. Gdzieś zanikają wcześniejsze granice, lęki. Pojawia się chęć większych zmian. I mimo że jestem świadomym niewolnikiem własnej estetyki, tym razem różnice są słyszalne. Moja dusza i ciało domagały się rozliczenia z niedawną przeszłością. Domagały się poskładania rzeczy rozrzuconych. Sklejenia tego, co popękane. Zaszycia tego, co rozdarte. Opowiedzenia o tym, jak to było, kiedy wszystko rozpadło się na kawałki.

Może przez te ostre krawędzie muzyka nie będzie już taka jak wcześniej. Lunatic Soul się zmienił. Przeszedł transformację i trafił do świata zupełnie innych kolorów. Wciąż mrocznych, ale już nie takich zachowawczych.

Pracuję nad tym albumem od kwietnia 2016 r. Wchodzę w ostatnią fazę nagrań. Ostatnie dogrywki, poprawki, wokal. Pierwotnie miał to być album dwupłytowy, ale zrobiłem stosowną selekcję. Nie chcę się rozmieniać na drobne – zostawiam samą esencję tego, co najlepsze. Tego, co zawsze chciałem, żeby było odzwierciedleniem mojej duszy.

„I did not look good in red” – pisałem kiedyś, odnosząc się do okładki jednej z płyt.

We wrześniu 2017 r. spróbuję to zmienić.

Więcej słów niebawem.

 

Wiemy także, że na nowej płycie Lunatic Soul zagra orkiestra symfoniczna, Sinfonietta Consonus.

Riverside wraca na scenę

Rok po śmierci gitarzysty Piotra Grudzińskiego Riverside wraca na scenę. Grupa da dwa koncerty w warszawskim klubie Progresja Music Zone 25 i 26 lutego 2017 roku. Pierwszy z koncertów został już wyprzedany, na drugi zostały ostatnie bilety. Następnie grupa planuje wyruszyć w trasę koncertową i jeszcze w 2017 roku zabrać się za nagrywanie nowego albumu. Ostatnim wydawnictwem Riverside jest wydany w 2016 roku instrumentalny „Eye Of The Soundscape”, a ostatnią regularną płytą „Love, Fear and the Time Machine” z 2015 roku.

Riverside – „#Addicted”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także