Billy Howerdel (A Perfect Circle) o telefonach na koncertach: To chamstwo

/ 16 listopada, 2017

Podczas jednego z niedawnych koncertów A Perfect Circle ponad 60 fanów zostało usuniętych z obiektu za to, że wbrew zakazowi, filmowali występ grupy.

Guns N' Roses. Bilety w sprzedaży

Organizatorzy tłumaczyli, że zrobili tak na prośbę zespołu, co potwierdził wokalista Maynard James Keenan, odpisując jednemu ze zirytowanych fanów:

Żadnego. Nagrywania. Pod. Żadnym. Pozorem. Od. 25. Lat. Dajcie się ponieść. Wyłączcie [telefony] i cieszcie się z przejażdżki.

Teraz do sprawy odniósł się także gitarzysta Billy Howerdel, komentując w „Montreal Gazette":

Po pierwsze to jest po prostu chamstwo. Wystawianie komuś przed twarz telefonu, żeby przez niego oglądał koncert? Chcesz pamiątkę z koncertu? Rozumiem, sam tak robiłem. Ale potem się zastanawiasz „co ja mam z tym zrobić?”.

Jesteśmy zalewani filmami i zdjęciami z koncertów. Rozmowa o koncercie ma znacznie większą wartość. Wyrażanie własnej opinii przekazuje znacznie więcej i pokazuje, co muzyka dla ciebie znaczy i jak bardzo przywiązujesz się do wydarzeń w swoim życiu.

Przed każdym koncertem oprowadzam 15 osób, które wykupiły pakiet VIP. Daje on im kilka bonusów, w tym 30-minutowe zwiedzanie sceny w moim towarzystwie.

Niektórzy fani twierdzą jednak, że ochrona była nadgorliwa. „Alternative Nation” cytuje wypowiedź jednego z fanów, Seana Bowersa.

Wyrzucili mnie, bo włączyłem telefon i przez 30 sekund sprawdzałem e-maila. Siedziałem na fotelu i podniosłem telefon nie wyżej niż na wysokość oparcia fotelu przede mną. Widocznie ochroniarz na górze mnie zauważył. Chciałem pokazać im galerię, żeby udowodnić, że nic nie filmowałem, ale nie chcieli mnie słuchać. Na zewnątrz spotkałem mnóstwo osób z podobnym problemem.

Pewnie byli też tacy, których wyrzucono, bo robili zdjęcia, ale ja nie jestem nowicjuszem na koncertach Maynarda i znam zasady.

Latem 2018 roku A Perfect Circle przyjedzie na pierwszą od kilkunastu lat trasę do Europy. Grupa ogłasza kolejne koncerty, pojawi się między innymi na niemieckich festiwalach Rock Am Ring i Rock Im Park.

W październiku 2017 roku zespół opublikował nowy utwór, zatytułowany „The Doomed”. Jest to pierwsza nowa kompozycja zespołu od czasu „By And Down” z 2013 roku. Na tegorocznych koncertach mogliśmy usłyszeć też dwa inne nowe utwory.

Ostatni album A Perfect Circle ukazał się w 2004 roku pod tytułem „Emotive”, zawierał jednak same kowery. Ostatnią płytą z premierowym materiałem jest zatem „Thirteenth Step” z 2003 roku.

A Perfect Circle zadebiutował w 2000 roku płytą „Mer de Noms”, która rozeszła się w Stanach Zjednoczonych w blisko dwumilionowym nakładzie, czyniąc grupę jedną z największych muzycznych sensacji przełomu wieków.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także