Festiwal Legend Rocka. Znamy pierwszego wykonawcę

/ 11 grudnia, 2017

Billy Idol w 2018 roku wyrusza w europejską trasę. Właśnie poznaliśmy jej szczegóły. Wystartuje ona 25 czerwca w Luksemburgu i obejmie również Polskę – 21 lipca wokalista zagra w Słupsku, w Dolinie Charlotty. Będzie to kontynuacja udanego tournee z 2014 i 2015 roku, podczas którego muzyk promował swoją ostatnią studyjną płytę.

Queens of the Stone Age zagrają w Warszawie

Billy Idol zagra w ramach Festiwalu Legend Rocka. Najpierw sam artysta ogłosił taką informację, do sieci wrzucił szczegóły nadchodzącej trasy koncertowej, później potwierdził to organizator:

Sprzedaż biletów ruszy w najbliższą środę, 13 grudnia. Wejściówki będą dostępne m.in. na stronie Ticketpro

Będzie to pierwszy koncert wokalisty w naszym kraju. Artysta zadebiutował jako solista (wcześniej występował m.in. wraz z zespołem Generation X) w 1982 płytą „Billy Idol”, na której znalazły się takie utwory jak „White Wedding Pt. I” czy „Hot in the City”. Największą popularnością cieszył się natomiast następny krążek – „Rebel Yell” (1983), a konkretnie utwór tytułowy, który stał się wielkim przebojem. Billy Idol ma na swoim koncie osiem studyjnych albumów, z czego ostatni zatytułowany „Kings & Queens of the Underground” ukazał się w 2014 roku. Wokalista sprzedał 40 milionów albumów na całym świecie, z których wiele zyskało status platynowych płyt: dziewięć z czterdziestu top singli w Stanach Zjednoczonych, dziesięć w Wielkiej Brytanii w tym hity takie jak: wspomniane wcześniej „White Wedding” i „Rebel Yell”, a także „Dancing with Myself”, „Mony Mony”, „Eyes Without a Face”, „Flesh for Fantasy” i „Cradle of Love”.

W tym roku odbyła się 11. edycja Festiwalu Legend Rocka, podczas której zagrali m.in. Korn, Patti Smith oraz Yes ft. Anderson, Rabin, Wakeman.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także