Billy Talent headlinerem Czad Festiwalu

/ 6 lutego, 2017

Zespół z Toronto zagra na otwarcie festiwalu, w środę 23 sierpnia. Billy Talent promują obecnie swój ostatni album, „Afraid of Heights”, który ukazał się w zeszłym roku.

Encyklopedia TerazRock.pl

Jest to pierwszy album, na którym nie zagrał perkusista Aaron Solowoniuk z powodu słabego stanu zdrowia, zastąpił go Jordan Hastings z Alexisonfire. Była to zapewne ciężka decyzja – grupa od samego początku, czyli przeszło 20 lat, grała w niezmienionym składzie, a sami członkowie znają się od dzieciństwa.

Nowe dzieło Billy Talent brzmi ekscytująco, intrygująco a zarazem bardzo zgrabnie i dojrzale. Od początku do końca wszystko się tutaj zgadza. A szereg numerów, np. tytułowy, „Louder Than The DJ” czy „Big Red Gun”, to ewidentne koncertowe pewniaki. Panowie, szacunek!

– pisał o płycie Jordan Babula na łamach „Teraz Rocka”.

Tegoroczny Czad Festiwal odbędzie się w dniach 23-27 sierpnia w Arena Park w Straszęcinie. Będzie to już piąta edycja tej imprezy. Dlatego też festiwal będzie trwał aż 5 dni, koncerty odbywać się będą na 5 scenach i ma zagrać ponad 50 wykonawców. Oprócz zespołu Billy Talent na festiwalu wystąpią także: Acid Drinkers, Agnieszka Chylińska, Czesław Śpiewa, Hunter oraz Nocny Kochanek. Kolejne ogłoszenie już za 5 dni. 

Wszelkie informacje o biletach dostępne są na stronie festiwalu.

Polskie korzenie, polskie koncerty

Wokalista zespołu, Ben Kowalewicz, ma polskie korzenie. W sierpniowym numerze „TR” z 2016 roku, Jordan Babula zapytał w rozmowie z frontmanem Billy Talent, czy udało mu się w końcu nawiązać kontakt z krewnymi z naszego kraju:

To jest dobre pytanie. Niestety nie zmieniło się, tyle że nie z powodu mojego zaniechania – próbowałem się skontaktować z kilkorgiem ludzi, ale moje wiadomości chyba do nich nie dotarły. A przynajmniej tak to interpretuje mój tata [śmiech]

– wyjaśnia Kowalewicz.

Może przy okazji tegorocznego koncertu w końcu coś w tym temacie się zmieni. 

Dlatego też nikogo nie dziwi, że grupa bardzo często odwiedza nasz kraj. Sierpniowy koncert będzie już 10 występem w Polsce. Ostatni raz zagrali dla polskich fanów w grudniu zeszłego roku – w Poznaniu i Warszawie.

Billy Talent: „Louder Than The DJ”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także