Black Country Communion publikuje klip do „Over My Head” [WIDEO]

/ 15 listopada, 2017

Niespełna dwa miesiące temu, 22 września ukazał się czwarty album supergrupy Black Country Communion zatytułowany „BCCIV”. Materiał został zarejestrowany w Cave Studios w Los Angeles w grudniu ubiegłego roku. Za produkcję po raz kolejny odpowiedzialny był Kevin Shirley, który współpracuje między innymi z Iron Maiden.

Open'er Festival. Znamy pierwszego headlinera w 2018 roku

W ramach promocji tego wydawnictwa zespół Black Country Communion przygotował teledysk do singla „Over My Head​”. Obrazek dziś pojawił się w serwisie YouTube:

Na płycie znalazło się w sumie dziesięć premierowych kompozycji:

  1. Collide
  2. Over My Head
  3. The Last Song For My Resting Place
  4. Sway
  5. The Cove
  6. The Crow
  7. Wanderlust
  8. Love Remains
  9. Awake
  10. When The Morning Comes

Okładka „BCCIV”:

Supergrupa Black Country Communion powstała w 2010 roku. W jej skład oprócz Hughesa (kiedyś Deep Purple czy Black Sabbath), wchodzą: perkusista Jason Bonham (syn legendarnego perkusisty Led Zeppelin, który udzielał się m.in. w zespole Foreigner czy UFO), klawiszowiec Derek Sherinian (ex- Dream Theater, Alice Cooper) oraz wirtuoz gitary Joe Bonamassa.

20 września tego samego roku zadebiutowali krążkiem „Black Country”, na którym zaprezentowali muzykę z pogranicza hard rocka oraz bluesa. Kilka miesięcy później, w czerwcu 2011, supergrupa Black Country Communion poszła za ciosem i ukazała się ich druga studyjna płyta zatytułowana „2”. W październiku 2012 ukazał się, jak dotąd, ostatni ich album – „Afterglow”. W marcu 2013 z zespołu odszedł gitarzysta Joe Bonamassa, z powodu kolidowania działalności Black Country Communion z jego karierą solową, ale także konfliktami wewnątrz grupy. Kilka dni później, Hughes ogłosił oficjalnie rozwiązanie zespołu, ponieważ gitarzysta zabronił pozostałym muzykom występowania pod szyldem BCC bez jego udziału. Zespół powrócił w 2016. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także