Nothing But Thieves odpierają oskarżenia o molestowanie

/ 15 listopada, 2017

W ostatnich dniach po sieci zaczęły krążyć informacje, jakoby członkowie angielskiego zespołu Nothing But Thieves oraz ludzie z ich otoczenia mieli dopuszczać się niedozwolonych czynów wobec fanek, w tym nieletnich.

Dio Returns. Zobacz trailer

W sieci pojawiły się posty anonimowych użytkowników, wedle których członkowie Nothing But Thieves oraz ich ekipa techniczna mieli molestować swoje fanki, a także wysyłać im niestosowne treści. Niektóre z nich twierdziły, że były nieletnie.

Sprawa zrobiła się na tyle poważna, że magazyn „New Musical Express” wycofał się z organizacji zaplanowanego koncertu Nothing But Thieves, oznajmiając:

Do NME dotarły liczne zarzuty na mediach społecznościowych względem zespołu Nothing But Thieves, podjęliśmy więc decyzję o odwołaniu koncertu, który grupa miała dla nas zagrać.

Członkowie Nothing But Thieves wydali oficjalne oświadczenie, w którym zaprzeczają, aby byli winni:

Chcemy zacząć od tego, że całkowicie wspieramy ofiary nadużyć i szanujemy ich odwagę opowiedzenia ich historii.

Ostatni tydzień należał do najtrudniejszych w naszej karierze. Zostaliśmy publicznie fałszywie oskarżeni o napaść na tle seksualnym, w co ludzie natychmiast uwierzyli.

Zraniło to nas jako osoby, jako zespół, zraniło nasze matki i naszych ojców, nasze dziewczyny i przyjaciół, naszych kolegów, naszych fanów, a przede wszystkim zraniło ofiary molestowania, które przekazują prawdziwe historie.

Niezmiernie zirytowało nas, że staliśmy się obiektem takiej nienawiści za sprawą fałszywych zarzutów.

Radzono nam, żebyśmy nie reagowali na fałszywe zarzuty i nie zwracali na nie uwagi, ale nie możemy wobec tego dłużej siedzieć bezczynnie.

Chcemy, żebyście wiedzieli, że w 100% zaprzeczamy fałszywym oskarżeniom wobec nas.

Rozważymy podjęcie kroków prawnych wobec tych szkalujących zarzutów. Podejdziemy do tego bardzo poważnie.

Darzymy kobiety niezmiernym szacunkiem i nigdy nie traktowalibyśmy ich w sposób, w jaki nam zarzucano.

Jest nam bardzo przykro, jeśli komuś te zarzuty sprawiły przykrość i chcemy zapewnić, że są one całkowicie fałszywe.

Zespół Nothing But Thieves jest w trakcie europejskiej trasy koncertowej, promującej wydany w tym roku drugi album „Broken Machine”. Grupa ma w planach dwa koncerty w Polsce: 28 listopada 2017 roku zagra w warszawskiej Progresji, a 30 stycznia 2018 w krakowskim Studiu.

 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także