Black River ujawnia szczegóły nowej płyty i teledysk [WIDEO]

/ 7 marca, 2019

Nowy album Black River ukaże się 12 kwietnia pod tytułem „Humanoid”. Znamy już okładkę, tracklistę, a także teledysk do utworu „Abyss”.

Humanoid" to trzeci pełnometrażowy (a czwarty w ogóle) album zespołu, w skład którego wchodzą muzycy znani z takich formacji jak Behemoth, Dimmu Borgir, Rootwater, Hunter, Vesania, czy Neolithic.

Poniżej możecie obejrzeć teledysk do „Abyss”.

Maciej Taff, wokalista Black River, tak opisuje „Humanoid":

„Humanoid” to każdy byt, którego kształt przypomina ciało człowieka. Jak obserwujesz świat dookoła, innych ludzi i samego siebie, nasze postawy i wybory, to w końcu zadajesz sobie pytanie, ile w nas jest człowieczeństwa a ile tylko jego pozorów, takie zderzenie na linii Human-Humanoid. Kiedy nastąpiło zerwanie z pragnieniem wolności, a pojawiło się pragnienie posiadania nowości, za wszelką cenę, nawet kosztem samego siebie, uczuć, relacji z najbliższymi i w ogóle z drugim człowiekiem? I nie chodzi tylko o brutalne przejście z naiwnego „all you need is love” do „all you love is need”, ale o codziennie podejmowane kompromisy z własnymi uczuciami, własną naturą. To są pytania, które powstają kiedy masz szansę choć na chwilę zatrzymać się w tym piekielnym biegu donikąd, w którym każdy z nas uczestniczy – patrzysz na siebie i tak naprawdę nie wiesz ile w tobie jest jeszcze człowieka… Chodzimy, jemy, nienawidzimy, zapominając w tym wszystkim o wolności jaka była naszym udziałem u zarania naszego gatunku. Ile jestem w stanie poświecić siebie dla iluzji bycia kimś ważnym – pięknym – pożądanym (wpisz co chcesz)? Wydaje ci się, że jesteś absolutnie wolny, niezależny i samostanowiący się?

Ta płyta to takie nasze oczyszczenie, wyplucie ton brudów nagromadzonych gdzieś głęboko w nas, taki powrót do naiwności, która choć pogardzana i śmieszna jest dzisiaj niezwykle potrzebna, wręcz życiodajna. Takie naturalne i organiczne granie bez kalkulacji, ryzyka i analizy trendów. Dodatkowo grafika stworzona przez Mariusza Filipowicza dokładnie opisuje te nasze pytania, oddaje nasze nastroje. Wychodzimy z naszych ciemności i zadajemy sobie te pytania, nie nauczamy i nie wskazujemy – zadajemy pytania, bo możemy. I chcemy”.

%%REKLAMA%%

Szczegółowa tracklista wydawnictwa „Humanoid" przedstawia się następująco:

 1. Flying High
 2. Revolution
 3. Humanoid
 4. H.T. Angel
 5. Q
 6. The Rebel
 7. Abyss
 8. World In Black
 9. Monster
 10. „7”
 11. R'n'r Hell (Bonus Track)

Najbliższe koncerty Black River:

 • 25.04. – Kraków / Zet Pe Te
 • 26.04. – Poznań / U Bazyla
 • 27.04. – Gdańsk / B90
 • 28.04. – Warszawa / Proxima

rf | fot: Mystic

KOMENTARZE

Przeczytaj także