Black Stone Cherry za kilka dni w Polsce

/ 14 czerwca, 2018

Black Stone Cherry przyjedzie do Polski na dwa koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się 17 czerwca 2018 roku w warszawskim klubie Proxima, a drugi 18 czerwca w poznańskim klubie U Bazyla. Bilety na oba koncerty dostępne są w przedsprzedaży w cenie 89 PLN, a w dniu koncertu 100 PLN.

Megadeth po 17 latach wykonał kontrowersyjny utwór

Zespół Black Stone Cherry opublikował niedawno klip do utworu „Southern Fried Friday Night”, promującego wydany w kwietniu album „Family Tree”. Jest to pierwszy album zespołu od wydanego w 2016 roku, cieszącego się popularnością „Kentucky”. Grupa już wkrótce będzie promować wydawnictwo na dwóch koncertach w Polsce.

Zespół Black Stone Cherry miał wystąpić w Polsce już w 2017 roku, jednak grupa odwołała wówczas całą europejską trasę koncertową powołując się na problemy natury rodzinnej.

Black Stone Cherry to zespół założony w Kentucky, gdzie muzycy swoje gitarowe umiejętności szkolili pod okiem rodzin, którym muzyka nigdy nie była obca. Chris Robertson i John Fred zaczęli wspólnie tworzyć już w czasach szkoły średniej, niedługo potem dołączyli Jon Ben, by w 2001 roku stworzyć zespół, pozostający w tym samym składzie do dziś.

Po nagraniu pierwszej epki Black Stone Cherry zagrali koncert dla 1500 osób w sali gimnastycznej swojego liceum, swój debiutancki album nagrali również w rodzinnej miejscowości. W 2007 roku bezpośrednio po koncercie w londyńskiej Astorii ukazał się pierwszy album koncertowy zespołu, a niedługo potem muzycy rozpoczęli pracę nad kolejnym krążkiem – „Folklore and Superstition”, wydanego nakładem Roadrunner Records. Grupa ma na koncie sześć albumów studyjnych. Najnowszy z nich ukazał się w kwietniu 2018 roku pod tytułem „Family Tree”. W jednym z utworów gościnnie wystąpił Warren Haynes z Gov’t Mule.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także