Blues Pills za nieco ponad miesiąc wystąpią w Polsce [DATA, BILETY]

/ 20 czerwca, 2022

Już tylko kilka tygodni pozostało do polskiego koncertu zespołu Blues Pills.


Blues Pills poinformowali kilka miesięcy temu, że zagrają jeden koncert w Polsce. Rockowa grupa, z fenomenalną wokalistką Elin Larsson na czele, powróci do naszego kraju w ramach swojej letniej trasy koncertowej.

W Polsce szwedzka formacja pojawi się 8 lipca 2022 roku, a koncert odbędzie się w krakowskim Hyde Parku.

Blues Pills w Polsce – bilety

Wciąż dostępne są bilety na polski koncert zespołu Blues Pills. Ich cena w przedsprzedaży to – w zależności od rodzaju wejściówki – 99 lub 109 PLN. W dniu koncertu cena bilety wzrośnie do 120 PLN.

Nikt tak pięknie w ostatniej dekadzie nie odrestaurował rockowej i blues-rockowej tradycji, jak szwedzki kwartet Blues Pills. Powstały w 2011 zespół z charyzmatyczną Elin Larsson na wokalu osiągnął przy okazji spory sukces komercyjny.

Jako że najtrudniej być prorokiem we własnym kraju, kapela z Örebro największe uznanie zdobyła nie w ojczyźnie, lecz w Niemczech. Każda z płyt Blues Pills znalazła się tam w pierwszej piątce notowania, a dwójka, „Lady In Gold” z roku 2016, wylądowała na jego szczycie. Elin, jej druh i współpracownik od początku, czyli Zach Anderson oraz perkusista André Kvarnström i basista Kristoffer Schander, kapitalnie mieszają wpływy Jimiego Hendrixa, Led Zeppelin, Cream, Fleetwood Mac, Jamesa Browna, Jefferson Airplane.

Jednak siłą największą Blues Pills są koncerty, na których show kradnie elektryzująca zarówno głosem, jak i kreacjami Elin, o czym niejednokrotnie mieli okazję przekonać się polscy fani.

KOMENTARZE

Przeczytaj także