Blur powraca! Zespół ogłosił pierwszy koncert, który odbędzie się w 2023 roku

/ 14 listopada, 2022

Zespół Blur ogłosił właśnie, że zagra na stadionie Wembley w Londynie. Czy ponownie reaktywowana grupa zagra więcej koncertów?


Dowodzony przez Damona Albarna zespół Blur zapowiedział właśnie koncert, który odbędzie się w 2023 roku. Muzycy pojawią się na stadionie Wembley 8 lipca, a jako wsparcie zaprezentują się zespoły Slowthai, Self Esteem i Jockstrap. Bilety do sprzedaży trafić mają 18 listopada.

Grupa ogłosiła sceniczny powrót w swoich mediach społecznościowych:

Blur, Wembley Stadium 🏟

Blur, Wembley Stadium 🏟 8th July 2023 Tickets on sale 10am (GMT) Friday 18th November https://blur.lnk.to/WembleyTickets

Opublikowany przez Blur Poniedziałek, 14 listopada 2022

Od 1988 roku zespół Blur przeplatał powroty z kolejnymi zawieszeniami działalności. W ostatnich latach muzycy byli najbardziej aktywni w 2015 roku, gdy światło dzienne ujrzał album „The Magic Whip”. Promowali go podczas światowego tournée. Później w obozie Brytyjczyków niewiele się działo, choć w 2019 roku zagrali koncert-niespodziankę podczas imprezy charytatywnej zorganizowanej przez Albarna.

To jeszcze nic pewnego, ale brytyjskie media spekulują, że Blur ma w planie wyruszyć w światowe tournée, które odbędzie się w 2023 roku. Londyński koncert ma być zatem dopiero początkiem ogłoszeń. Czy tak faktycznie będzie? Przekonamy się w najbliższym czasie.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także