Bob Dylan przeprasza za sprzedawanie książek z podrobionymi autografami

/ 28 listopada, 2022


Bob Dylan przyznał, że sprzedawanie książek z jego autografem podrobionym przez maszynę było błędem.


Wydawnictwo Simon & Schuster sprzedało 900 egzemplarzy limitowanego nakładu ostatniej książki Boba DylanaThe Philosophy of Modern Song”. Każdy z egzemplarzy kosztował 600 dolarów i miał być własnoręcznie podpisany przez autora. Okazało się jednak, że autograf został podrobiony za pomocą urządzenia autopen.

Do sprawy odniósł się sam Bob Dylan, informując:

Przez lata własnoręcznie podpisywałem każdy egzemplarz i nie było z tym problemu. Jednakże w 2019 roku doznałem zawrotów głowy, które powracały także w czasach pandemii. Zorganizowanie sesji podpisywania książek wymaga ścisłej współpracy wielu osób, a nie mogliśmy znaleźć praktycznej i bezpiecznej metody w czasach szalejącego wirusa. W trakcie pandemii nie było możliwe podpisanie książek, a zawroty głowy w tym nie pomagały. Jako że zbliżał się deadline zaproponowano mi zastosowanie autopen zapewniając, że w branży sztuki i literatury stosuje się go „cały czas”.

Użycie maszyny było błędem i chciałbym natychmiast naprawić krzywdę. Pracuję nad tym z wydawnictwem i partnerami z galerii.

Książka „The Philosophy of Modern Song” zawiera 66 esejów Boba Dylana i jest jego pierwszym wydawnictwem, od kiedy został nagrodzony Noblem z literatury w 2016 roku.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także