Brent Hinds (Mastodon) nagrał swoje gitary we wnętrzu księżyca

/ 24 stycznia, 2017

Mastodon przygotowuje się do wydania nowego albumu. Grupa kampanię promocyjną rozpoczęła w typowy dla siebie, humorystyczny sposób. Kilka dni temu do sieci trafiło nagranie, w którym Brann Dailor, niczym osoba objęta programem ochrony świadków, wymigiwał się od odpowiedzi na pytania odnośnie nowej płyty.

Mastodon ujawnia przedziwny zwiastun płyty

Tym razem gitarzysta Brent Hinds opublikował film, w którym mówi, że wraca z księżyca, gdzie spędził miesiąc, nagrywając gitary na nowy album. Co ciekawe, gitarzysta twierdzi, że nie udało mu się uzyskać odpowiednich pozwoleń na nagrania na powierzchni księżyca, więc nagrywał wewnątrz tego ciała niebieskiego.

Znacie jetlag towarzyszący powrotowi z Europy? To wyobraźcie sobie jetlag towarzyszący powrotowi z księżyca. Wyczerpujący. (…) Ale czuję się całkiem nieźle, wiedząc, że jestem jedynym gitarzystą w historii świata, który nagrał kawałek wewnątrz księżyca.

Tymczasem basista Troy Sanders opublikował film, w którym pokazuje, że do nagrania płyty przygotowuje się, niczym komandos do akcji.

Mam przed sobą wielkie zadanie. Wyznaczam sobie cele. Skupiam się. Nie pozwalam by coś mnie rozproszyło…

Klip ten możecie obejrzeć poniżej.

Mastodon na poważnie

Pomimo tych humorystycznych zapowiedzi, nowy album Mastodon zapowiada się poważnie. W wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” Brann Dailor powiedział:

Czas to bardzo ważny temat tej płyty. Ile nam go zostało? Co z nim robimy? W mojej głowie odtwarzał się film o aktualnej sytuacji i zacząłem o tym pisać. Starałem się ciężko, by nie była to opowieść ezoteryczna, a osobista. (…) Jest to chorowaniu na raka, przechodzeniu przez chemioterapię i wszystkich rzeczach z tym związanych. Nie chciałem być dosłowny, ale wszystko tam jestem. Możecie czytać między wersami.

Nowa płyta Mastodon spodziewana jest wiosną. W kwietniu grupa ruszy w trasę z Eagles Of Death Metal i Russian Circles.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także