Opeth prezentuje wyjątkowo niepokojący teledysk

/ 24 stycznia, 2017

Opeth zaprezentował nowy teledysk do utworu pochodzącego z wydanego w zeszłym roku albumu „Sorceress”. Utwór nosi tytuł „Era”, a zrealizowany do niego teledysk utrzymany jest w konwencji animowanego horroru.

10 klipów, które przyprawią was o dreszcze

O powstawaniu teledysku, wokalista Mikael Akerfeldt wypowiada się następująco:

Muszę przyznać, że nasze zaangażowanie w teledysk „Era” było minimalne, więc nie pod naszym adresem należy kierować pochwały ani skargi. W Monachium, podczas ostatniej trasy daliśmy sobie zrobić skany 3D naszych ciał. Pamiętam, że byliśmy bardzo zmęczeni i możliwe że trochę skacowani. Reżyser zamknął nas w lodowatym pomieszczeniu i zeskanował czymś, co przypominało skrzyżowanie latarki z suszarką do włosów. Na tym polegał nasz wkład w teledysk.

Pod koniec powstawania teledysku zdałem sobie sprawę, że pasuje on do piosenki. Osobiście wybrałem ten numer. Wybór utworu jest bardzo trudny. Skąd mam niby wiedzieć, co będzie pasowało do tego formatu? Nie wiem tego. Wybrałem utwór, który ma mocny refren. Wykazałem się chyba lekko staroświeckim myśleniem, ale to i tak nie miało większego znaczenia. Podoba mi się ten teledysk. Jest lekko pretensjonalny, ale mi to odpowiada. Pasuje do utworu, tekstowo, muzycznie i emocjonalnie.

Na początku lutego 2017 roku Opeth wyruszy w trasę koncertową po Australii i Nowej Zelandii, a potem objedzie obie Ameryki. Latem grupa wróci do Europy. Póki co w rozkładzie jazdy nie ma Polski, ale można liczyć, że kolejne europejskie koncerty będą jeszcze dodawane.

Album „Sorceress” ukazał się pod koniec września 2016 roku i trafił do top 10 najpopularniejszych płyt między innymi w Szwecji, Niemczech, Norwegii i Szwajcarii.

Opeth: „Era”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także