Brian „Head” Welch (Korn): Ta płyta zdefiniowała muzykę metalową

/ 20 lutego, 2019

Ile osób, tyle opinii. Niedawno Amy Lee zdradziła, że jej zdaniem muzykę metalową zdefiniował album „Cowboys From Hell”, a duża była w tym zasługa Dimebaga Darrella. Z podobnym pytaniem zmierzyć musiał się Brian „Head” Welch z Korn, który wskazał inną płytę.

Korn pozwał byłego perkusistę

Poniżej wypowiedź muzyka, która pojawiła się w wywiadzie opublikowanym przez „Metal Hammer”:

Powiem, że „Master of Puppets” Metalliki, ponieważ w mojej opinii to po prostu najlepszy metalowy album jaki powstał. Jeśli weźmiemy pod uwagę, jak jest „ciężki” i jednocześnie „chwytliwy”, to zdecydowanie jest najlepszy. Cechują go ponadto świetne, długie utwory, które zabierają cię w podróż. Jest bezpośredni i melodyjny.

Artysta zapytany został również, za stworzenie którego albumu chciałby być osobiście odpowiedzialny. Wskazał inną kultową pozycję – „Back in Black” AC/DC.

„Master of Puppets” jest ostatnim albumem Metalliki, na którym usłyszeć możemy Cliffa Burtona. Wydawnictwo opublikowane zostało w marcu 1986 roku i znalazły się na nim tak znakomite kompozycje jak „Battery”, „Welcome Home (Sanitarium)”, „Orion” czy tyłowy „Master of Puppets”.

%%REKLAMA%%

Zespół niezmiennie sięga po kompozycje z tej płyty podczas koncertów:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także