Brian „Head” Welch ocenia albumy Korn, których nie nagrywał

/ 24 lipca, 2019

Brian „Head” Welch nie był członkiem Korn od 2005 do 2013 roku. W tym czasie amerykańska formacja nagrała kilka płyt: „See You on the Other Side”, „Untitled Album”, „Korn III: Remember Who You Are” i „The Path of Totality”. Gitarzysta został zapytany podczas rozmowy w DOMKcast, czy słuchał tych wydawnictw.

Jonathan Davis wskazuje album, którego stworzenie było najtrudniejsze

Oto odpowiedź muzyka:

Słuchałem. Nie chciałem słuchać, bo to wciąż bolało. Starałem się zachowywać tak, jakby nic takiego się nie pojawiło, ale wtedy ludzie podchodzili i pytali: „Słuchałeś nowej płyty Korna?”. A ja tak naprawdę zawsze ich słuchałem. Uważałem, że powinni bardziej podkręcić gitarę Munky’ego, ale to dlatego, że jestem gitarzystą. Dużo eksperymentowali…

– powiedział Head. I dodał:

W czasie tych eksperymentów pojawiło się jednak kilka moich ulubionych kawałków, jak chociażby „Coming Undone” – to najlepszy utwór. Jest kilka świetnych piosenek z tego okresu, oni dużo wtedy pisali i wykonali kawał dobrej roboty.

Brian „Head” Welch wziął oczywiście udział w nagraniach do najnowszej płyty zespołu zatytułowanej „The Nothing”. Pojawi się ona 13 września nakładem Roadrunner/Elektra. W studiu nagraniowym zespół wsparł producent Nick Raskulinecz, który współpracował z grupą przy ich poprzednim wydawnictwie – „The Serenity Of Suffering” z 2016 roku.

Korn przygotował w sumie trzynaście premierowych kompozycji, a jedną z nich jest „You'll Never Find Me”, która kilkanaście dni temu pojawiła się w serwisach streamingowych i na YouTube. Singiel doczekał się również oficjalnego teledysku:

Jaką koncepcję dotyczącą nowej płyty miał zespół?

Głęboko wewnątrz Ziemi żyje nadzwyczajna siła. Tylko nieliczni są świadomi wielkości/ważności i znaczenia tego miejsca, gdzie dobro/zło, ciemność/jasność, błogość/cierpienie, strata/zysk oraz nadzieja/rozpacz istnieją jako jedność, wyrywając nam każdy moment z naszego życia. Jest to miejsce, gdzie jasne i ciemne moce przytwierdzają się do naszej duszy i wpływają na nasze emocje, wybory, postrzeganie i w końcu na całe nasze istnienie. Jest to małe królestwo i jedyne miejsce, gdzie istnieje balans pomiędzy tymi dynamicznymi siłami – gdzie dusza znajduje swoje schronienie. Witajcie w THE NOTHING

– przekazał Jonathan Davis na temat tego, o czym opowiada album „The Nothing”.

%%REKLAMA%%

Korn pokazał również okładkę nowej płyty:

Trakclista „The Nothing”:

 1. The End Begins 
 2. Cold
 3. You’ll Never Find Me
 4. The Darkness is Revealing
 5. Idiosyncrasy
 6. The Seduction Of Indulgence 
 7. Finally Free
 8. Can You Hear Me
 9. The Ringmaster
 10. Gravity Of Discomfort
 11. H@rd3r
 12. This Loss
 13. Surrender To Failure 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także