Brian Johnson (ex-AC/DC) wspomina i żegna Malcolma Younga

/ 21 listopada, 2017

Obdarzony charakterystycznym, mocnym głosem Brian Johnson był wokalistą AC/DC przez ponad 35 lat. W tym czasie przygotował z zespołem wiele znakomitych wydawnictw, a także zagrał setki koncertów na całym świecie. Odszedł z formacji z powodu problemów ze słuchem, ale wciąż mocno związany jest ze swoimi przyjaciółmi ze sceny.

Five Finger Death Punch z heavymetalową babcią [WIDEO]

Po śmierci jednego z liderów AC/DC, Malcolma Younga, Johnson napisał na swojej stronie internetowej krótkie wspomnienie przyjaciela:

Jestem zasmucony odejściem mojego przyjaciela Malcolma Younga, nie mogę uwierzyć, że nie ma go już wśród nas. Przeżyliśmy wspaniałe momenty w trasie. Zawsze miałem świadomość, że jest geniuszem gitary – jego riffy stały się legendarne, podobnie jak on sam. Przesyłam wyrazy miłości i sympatii do jego żony Lindy, jego dzieci – Cary i Rossa, a także do Angusa – musicie być zdruzgotani… Jak my wszyscy. Pozostawił po sobie spuściznę, do której niewielu może dorównać. Nigdy nie lubił jednak sławy, był na to zbyt skromny. To on stworzył AC/DC.

Na koniec Brian Johnson napisał:

Jestem dumny, że mogłem go znać i nazywać przyjacielem. Będę za nim tęsknił. Pozdrawiam Cię, Malcolmie Youngu.

Swój wpis wokalista zatytułował „Przez 32 lata staliśmy ramię w ramię na scenie”.

Malcolm Young przyszedł na świat 6 stycznia 1953 w Glasgow w Szkocji. W wieku 10 lat przeniósł się wraz z rodziną do Australii, miał dwóch braci – Angusa George'a (zmarł niecały miesiąc temu). W zespole AC/DC grał w latach 1973-2014 (brał udział w powstaniu 15 studyjnych albumów), był jego współzałożycielem i siłą napędową – to właśnie Malcolm głównie odpowiadał za muzykę grupy, a także za teksty.

W 2014 roku musiał niestety zawiesić swoją działalność muzyczną ze względu na udar mózgu, który w konsekwencji doprowadził do demencji. Zastąpił go wówczas Stevie Young, bratanek braci Young. U gitarzysty zdiagnozowano ponadto raka płuc. Nowotwór był we wczesnej fazie rozwoju, dlatego też przeprowadzono na tyle szybko operację, która zakończyła się sukcesem.

Malcolm Young zmarł 18 listopada 2017 w wieku 64 lat.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także