Brian Johnson o sytuacji Chrisa Slade’a w AC/DC: To trudna sprawa

/ 12 października, 2020


Jeszcze niedawno Chris Slade mówił, iż to właśnie on jest perkusistą AC/DC. Niedawne ogłoszenie składu potwierdziło jednak powrót Phila Rudda. Do całego zamieszania odniósł się wokalista zespołu.


Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem składu AC/DC, Chris Slade w jednym z wywiadów wyznał, że to on czuje się perkusistą zespołu i – z tego co wówczas wiedział – nic się w tej kwestii nie zmieniło. Kilkanaście dni temu, gdy AC/DC ogłosiło powrót, okazało się jednak, że w szeregach zespołu jest Phil Rudd. Doszło zatem do sporego zamieszania, o które zapytany został Brian Johnson.

Tak zareagował wokalista AC/DC:

Nie wiem, co myśleć, bo pierwszy raz o tym słyszę [wypowiedź Slade’a]. Wydaje mi się, że Chris musiał o tym wszystkim wiedzieć – Chris zastępował Phila i robił to świetnie, wykonał wspaniałą robotę, ale to jednak Phil formalnie był perkusistą AC/DC i tak było od dawna. To trudna sprawa – nie słyszałem całej wypowiedzi, więc nie wiem, jak inaczej mogę to skomentować.

Podobnie sprawę skomentował Cliff Williams, który również jest przekonany, że Chris Slade od początku był informowany, iż jest tylko tymczasowym zastępcą Rudda i – gdy ten poradzi sobie ze swoimi problemami osobistymi – wszystko wróci do normy.

Nowy album AC/DC będzie miał swoją premierę 13 listopada tego roku. Wydawnictwo „Power Up” zapowiada opublikowany niedawno singiel „Shot In The Dark”. Płyta powstała w składzie: Angus Young, Brian Johnson, Cliff Williams, Phil Rudd oraz Stevie Young.

Przeczytaj także