Byli dziennikarze Trójki zakładają nowe radio. Uzbierali już ponad 200 tysięcy złotych!

/ 12 października, 2020


Od pewnego czasu nadaje radio Nowy Świat, w którym znaleźli się byli dziennikarze Trzeciego Programu Polskiego Radia, a już niedługo kolejna ich grupa uruchomi Radio 357.


Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Katarzyna Borowiecka, Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Paweł Sołtys, Tomasz Michniewicz, Ernest Zozuń, Ola Budka i inni zapowiedzieli uruchomienie Radia 357. W internecie trwa zbiórka na ten cel, która okazała się ogromnym sukcesem pomysłodawców.

W serwisie Patronite projekt wsparło na ten moment ponad 8500 osób, co przełoży się na ponad 210 tysięcy złotych miesięcznie z samych darowizn. Przekroczenie progu 200 tysięcy złotych – tak wynika z deklaracji twórców – oznacza uruchomienie platformy podcastowej, w której będzie można słuchać wybranych audycji. Radio 357 ma być nadawane drogą internetową, ale jeśli okaże się sukcesem, planowane jest również uruchomienie nadawania naziemnego (do tego potrzebna jest koncesja).

Chcę opowiadać i reklamować nowe przedsięwzięcie – Radio 357. Poza tym chciałem mieć czystą głowę i być wolnym człowiekiem. Nie zdawałem sobie nawet sprawy jak z tej swobody będę się cieszył. Jestem w grupie wspaniałych ludzi, w której myślimy o radiu podobnie. Nic nas nie ogranicza. Możemy zbudować ten swój świat radiowy na nowo.

 – powiedział Kuba Strzyczkowski, wiceprezes spółki powołującej Radio 357, serwisowi „Wirtualne Media”.

Aktywnie działa również profil Radia 357 na Facebooku. Regularnie wrzucane są posty dziennikarzy i muzyków związanych z projektem. Wśród artystów, którzy mają mieć swoją audycję, znalazł się Tomasz Organek:

Jeśli uda nam się stworzyć Radio 357, swoją audycję będzie miał w nim… Tomasz Organek!WAŻNY LINK >>> https://patronite.pl/radio357 #radio357 #gramydalej #profesjonalnaprowizorka

Opublikowany przez Radio 357 Czwartek, 8 października 2020

Wciąż można wesprzeć Radio 357 w serwisie Patronite.

KOMENTARZE

Przeczytaj także