Freddie Mercury skończyłby 77 lat. Brian May mówi, czego mu najbardziej brakuje

/ 5 września, 2023


Śmierć Freddiego Mercury’ego pozostaje niepowetowaną stratą dla jego przyjaciół.


5 września 2023 roku Freddie Mercury skończyłby 77 lat. Urodzony w 1946 roku jako Farrokh Bulsara wokalista Queen zmarł w 1991 roku po długiej walce z AIDS.

W Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi Queen przypominamy między innymi dawne wywiady, które pojawiły się na łamach „Tylko Rocka” i „Teraz Rocka”. W jednym z nich Wiesław Weiss zapytał Briana Maya, czego mu najbardziej brakuje, kiedy myśli o Freddiem Mercurym.

Gitarzysta Queen odparł:

Jego postawy życiowej. Jego poczucia humoru. Jego niezwykłej siły. Jego umiejętności brania się z życiem za bary. Myślę, że to była jego wspaniała cecha. Dzięki niej stał się tym, kim był. Brakowało mu jedynie siły woli… Bardzo za nim tęsknie. Był kimś niezwykle zabawnym. Był kimś nieprzewidywalnym. Był też kimś bardzo ciepłym. Ogromnie troszczył się o nas. Chociaż dla innych nie miał aż tyle serca. Jeśli ktoś mu się naprzykrzał, po prostu wykreślał go ze swojego życia.

Cały wywiad z Brianem Mayem znajdziecie w Wydaniu Specjalnym, które jest w sprzedaży. Znajdziecie tam też kompletną historię Queen, omówienia wszystkich płyt oraz wiele ciekawostek na temat zespołu.

QUEEN WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także