Brian May po sukcesie „Bohemian Rhapsody”: Krytycy popełnili błąd

/ 8 stycznia, 2019

Film „Bohemian Rhapsody” okazał się jednym z największych zwycięzców tegorocznych Złotych Globów. Produkcja nominowana była w dwóch kategoriach i w obu zwyciężyła. Warto podkreślić, że jedną z nich był prestiżowy „Najlepszy film – dramat”. Indywidualne wyróżnienie odebrał również wcielający się w role Freddiego Mercury’ego Rami Malek.

„Bohemian Rhapsody” wielkim zwycięzcą Złotych Globów [WIDEO]

Brian May przyznał, że taki obrót spraw niezwykle go cieszy i wspomniał, że początkowo film nie zbierał najlepszych recenzji. Jego zdaniem z konkretnego powodu:

Błąd, który popełnili krytycy, to recenzowanie zwiastuna, a nie całego filmu. Niepotrzebnie na tej podstawie wyciągali wnioski. Kiedy już wyrazili swoje zdanie trudno było im się wycofać.

Faktycznie, mimo mieszanych recenzji, produkcja okazała się prawdziwym hitem. „Bohemian Rhapsody” zarobiło na całym świecie ponad 740 milionów dolarów (7. pozycja ze wszystkich filmów 2018 roku) i stała się tym samym muzyczną biografią filmową, która zarobiła najwięcej pieniędzy w całej historii. Nie zapominajmy, że film najprawdopodobniej powalczy również o Oscary.

O Queen w „Teraz Rocku”

Dużo miejsca grupie Queen poświęciliśmy w najnowszym, styczniowym numerze „Teraz Rocka”, który kilka dni temu trafił do sprzedaży. Zespół doczekał się 18-stronicowej wkładki, w której opisaliśmy jego historię oraz studyjne i sceniczne dokonania. Członkowie Queen zdobią ponadto okładkę wspomnianego numeru.

Pismo dostępne jest w kioskach w całej Polsce i w naszym sklepie internetowym.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także