Bruce Dickinson (Iron Maiden) mówi, jak nowotwór wpłynął na jego śpiew

/ 12 listopada, 2019

W 2015 roku Bruce Dickinson poddał się radioterapii, której celem było usunięcie nowotworu w jamie ustnej. Wokalista Iron Maiden przyznał, że kiedy szedł na zabieg nie zastanawiał się, czy jeszcze kiedyś będzie mógł śpiewać.

Iron Maiden zagra w Polsce. GDZIE? KIEDY?

W wywiadzie radiostacji „Triple M” Dickinson powiedział:

Martwiłem się tylko tym, czy przeżyję. Myślałem sobie: „Będę zadowolony jeśli pozostanę wśród żywych, a co do reszty to zobaczymy, co będzie”. Ale lekarz, który prowadził terapię był o to spokojny, powiedział: „Ominę krtań, więc nic złego się nie powinno z nią stać”. Kiedy pozbyli się tego guza i oczyścili ten teren, a miałem guza wielkości piłki golfowej pod językiem, nagle powietrze zaczęło docierać do miejsc, do których nie docierało od kiedy skończyłem 25 lat. Pomyślałem wtedy, że znowu mogę właściwie wyciągać wysokie nuty.

O tym, jak Bruce Dickinson śpiewa na żywo będziemy mieli okazję przekonać się ponownie 5 lipca 2020 roku, kiedy to Iron Maiden przyjadą do Polski w ramach trasy koncertowej Legacy Of The Beast. Koncert odbędzie się na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

%%REKLAMA%%

  • Bilety trafią do ogólnej sprzedaży w piątek, 15 listopada o 10.00 na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl.
  • Przedsprzedaż Fanklubu potrwa od poniedziałku, 11 listopada od 9.00, do wtorku, 12 listopada do 18.00.
  • Przedsprzedaż Citi Handlowy rozpoczyna się 13 listopada o 10.00 i potrwa do 15 listopada do 9.00.
  • Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się 14 listopada o 10.00 na Ticketmaster.pl i potrwa do 15 listopada do 10.00.

Iron Maiden sukcesywnie wznawia całą swoją dyskografię. Pod koniec tego roku do sprzedaży trafi ostatnia seria takich wznowień. Obejmie ona płyty „Dance Of Death”, „A Matter Of Life And Death”, „The Final Frontier” i dwupłytowy album „The Book Of Souls” z 2015 roku. Tradycyjnie jedna z płyt ukaże się także w specjalnym boksie zawierającym figurkę Eddiego. W tej serii będzie to „A Matter Of Life And Death”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także