Bruce Dickinson: Obecnie nowotwór to nie wyrok śmierci

/ 4 lutego, 2022

Wokalista Iron Maiden wypowiedział się na temat walki z nowotworem, którą stoczył w 2015 roku.


Kilka lat temu u Bruce’a Dickinsona wykryto nowotwór przełyku. Artysta musiał poddać się leczeniu, które okazało się skuteczne. Od tamtej pory nie narzeka na swoje zdrowie, choć oczywiście do końca życia pozostanie w grupie ryzyka. Nawrót choroby jest wciąż realnym zagrożeniem,

Podczas niedawnej sesji Q&A zapytany został o walkę z rakiem i poproszony o radę dla osoby, która ma przed sobą leczenie nowotworu:

Ludzie radzą sobie z tym [nowotworem] na różne sposoby. Poszedłem na spotkanie z wielką maszyną do naświetlania i zapytałem: „Dobra, jak to działa? Co to robi? Ile mi dajesz i gdzie? I jak robisz różnicę między tym, a tym, a tym? I co możesz z tym zrobić? Wow, to jest naprawdę super. To jest niesamowite. Ta technologia jest szalona.”

Powiem tak: zdecyduj się na leczenie i zawsze pamiętaj o prawdopodobieństwie… Nie wiem, jaki jest twój rak. Nie znam indywidualnych okoliczności. Nie jestem lekarzem, więc nie będę robił żadnych prognoz. Nie będę ingerował, bo to bardzo prywatna sprawa. Ale muszę powiedzieć, że terapie, które ludzie teraz wymyślają, są tak zaawansowane i skuteczne, że naprawdę masz bardzo duże szanse. Bo połowa z nas zachoruje na raka, a to już nie jest wyrok śmierci i można sobie z tym poradzić. A rzeczy, które muszą zrobić twojemu ciału, żeby się go pozbyć, są coraz lepsze i lepsze w miarę postępu.

W 2021 roku Iron Maiden wydali album „Senjutsu”, siedemnasty w swoim dorobku. Bruce Dickinson jest obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie bierze udział w spotkaniach typu „spoken word”. Później wraz ze swoim zespołem wyruszy w światowe tournée. Koncert w Polsce ma odbyć się 24 lipca na PGE Narodowym.

IRON MAIDEN WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

fot. Campus Party Brasil

KOMENTARZE

Przeczytaj także