Bruce Dickinson wspomina, jakie postawił Iron Maiden warunki, gdy dołączał do zespołu

/ 23 marca, 2022


40 lat temu ukazał się album „The Number Of The Beast” Iron Maiden. Była to pierwsza płyta grupy z Bruce’em Dickinsonem.


22 marca 1982 roku premierę miał trzeci album Iron Maiden zatytułowany „The Number Of The Beast”. Było to wydawnictwo o tyle wyjątkowe, że zadebiutował na nim nowy wokalista zespołu, Bruce Dickinson.

W wywiadzie dla „Billboard” Dickinson wspomina, że przychodząc na przesłuchanie do Iron Maiden czuł się tak pewny siebie, że postawił zespołowi konkretne warunki:

Powiedziałem: „Po pierwsze, jeśli podejdę do przesłuchania, to dostanę tę robotę, musicie więc się zdecydować, czy chcecie mnie na pokładzie, bo będę upierdliwy i będę miał własne zdanie. Nie będę jak stary wokalista. Będę się spierał ze Steve’em, bo mam pewne pomysły na zmiany. Jeśli więc tego nie chcecie, lepiej powiedzcie mi od razu.

Historię powstawania „The Number Of The Beast”, a także wszystkich innych albumów Iron Maiden znajdziesz w Wydaniu Specjalnym poświęconym zespołowi, które dostępne jest w sprzedaży.

IRON MAIDEN – WYDANIE SPECJALNE

KOMENTARZE

Przeczytaj także