King Diamond i Mercyful Fate pracują nad nowymi płytami

/ 23 marca, 2022


Powstają nowe płyty Kinga Diamonda i Mercyful Fate. Kiedy możemy się ich spodziewać?


King Diamond aktualnie pracuje nad dwiema płytami. Jedna to jego solowy album, a druga to nowe wydawnictwo Mercyful Fate.

Informacje te potwierdził szef wytwórni Metal Blade Records w wywiadzie dla „The Metal Voice”. Brian Slagel powiedział:

Niedawno odbyłem dobrą rozmowę z Kingiem Diamondem i powiedział, że pracuje zarówno nad płytami King Diamond jak i Mercyful Fate. Puścił mi demo, które brzmiało bardzo, bardzo dobrze. Nie wiem, kiedy te płyty wyjdą, bo King lubi pracować we własnym tempie. Na pewno jednak będzie nowa płyta Kinga Diamonda, mam nadzieję, że w 2023 roku. Będzie też nowy album Mercyful Fate jakoś wkrótce.

Zespół Mercyful Fate powstał w 1981 roku z inicjatywy Kinga Diamonda i wspomnianego już Hanka Shermanna. Zespół kilkukrotnie zawieszał działalność, żeby po kilku latach wrócić do studia i na scenę. Grupa nagrała w sumie siedem albumów. Przez zespól przewinęło się wielu muzyków, ale o jego trzonie zawsze stanowiła wspomniana wcześniej dwójka. Obecnie w Mercyful Fate grają ponadto perkusista Bjarne T. Holm i gitarzysta Mike Wead. Basista Joey Vera wspomaga zespół podczas występów scenicznych.

Ostatni album Mercyful Fate ukazał się w 1999 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także