Budka Suflera & Felicjan Andrzejczak. Posłuchaj utworu „10 lat samotności” [WIDEO]

/ 10 listopada, 2020


Utwór „10 lat samotności” to zapowiedź nowej płyty Budki Suflera. Kompozycję wykonał Felicjan Andrzejczak, muzykę skomponował Romuald Lipko, natomiast słowa napisał Zbigniew Hołdys.


Jak ogłoszono już wcześniej, album „10 lat samotności” – najnowsze wydawnictwo Budki Suflera – ma zostać opublikowany 20 listopada. Dziś natomiast swoją premierę miał tytułowy singiel, do którego teledysk przygotowali Oliwia i Jan Marciniakowie:

W opisie teledysku przeczytać możemy:

„10 lat samotności” to tytuł płyty oraz utworu, który chcemy państwu zaprezentować. W nagraniu pomogli nam dwaj gitarzyści: Darek Bafeltowski i Piotrek Bogutyn. Jakże delikatnej w tym momencie roli klawiszowca podjął się Piotr Sztajdel. Całość drużyny dopełnił Robert Dudzic, dźwiękowiec i producent od trzydziestu lat działający na rynku USA. Ta i pozostałe piosenki to naturalna reakcja ludzi na smutek, żal, złość, rozgoryczenie. Ludzi, którzy włożyli w te dźwięki, to co mieli: talent, entuzjazm, szaleństwo, wyobraźnię, serce… Powstała scena dźwięków jakiej nie planowaliśmy ale przez to, być może niezwykła.

Muzykę do utworu skomponował nieżyjący już Romuald Lipko, natomiast za słowa odpowiedzialny jest Zbigniew Hołdys.

Na płytę „10 lat samotności” złoży się trzynaście kompozycji. Oto ich tytuły:

 1. 10 lat samotności
 2. Maski
 3. Lubię patrzeć kiedy śpisz
 4. Ziemia jest płaska
 5. Powrotów nie ma już
 6. Nowa podróż
 7. Odwołany lot
 8. Niebo co dzień
 9. Zdolna jesteś to wiesz
 10. Droga
 11. Ślepy traf
 12. Czego Ty od życia chcesz
 13. To dobry moment
KOMENTARZE

Przeczytaj także