Budka Suflera z Jackiem Kawalcem zagrała na 30. Finale WOŚP [WIDEO]

/ 31 stycznia, 2022

Wczoraj odbył się koncert Budki Suflera w Legnicy. Rolę jednego z wokalistów pełnił Jacek Kawalec.


Budka Suflera zagrała wczoraj koncert w Legnicy w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej. Zorganizowany został z okazji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rolę jednego z wokalistów pełnił dołączony niedawno do składu formacji aktor, Jacek Kawalec. Poza nim na scenie pojawili się również Robert Żaczyński i Irena Michalska, którzy od niedawna również śpiewają w Budce Suflera.

Występ zespołu w Legnicy został zarejestrowany, a nagranie pojawiło się w sieci. Jeśli jesteście ciekawi, jak poradził sobie Kawalec, to pojawia się on na scenie około 28 minuty:

Kilka dni temu, gdy światło dzienne ujrzała informacja o dołączeniu nowego wokalisty, Jacek Kawalec w rozmowie z portalem „Plejada” powiedział:

Mam świadomość tego, że będę porównywany z genialnym, obdarzonym niesamowitym talentem wokalnym, Krzysztofem Cugowskim. Ale ja nie będę chciał się z nim porównywać, będę się starał zaśpiewać te rzeczy po swojemu.

W 2014 roku Budka Suflera poinformowała o zakończeniu kariery. Pożegnalna trasa okazała się wielkim sukcesem komercyjnym. W 2019 roku poinformowano o reaktywacji zespołu, ale nie wziął w niej udziału Krzysztof Cugowski, który postanowił trzymać się ustaleń sprzed kilku lat. Budka Suflera nie zakończyła działalności również w momencie, gdy zmarł jej niekwestionowany lider, Romuald Lipko.

W 2021 roku ukazał się album pt. „10 lat samotności”, na którym usłyszeć mogliśmy Felicjana Andrzejczaka.

KOMENTARZE

Przeczytaj także