Burke Shelley (Budgie) wskazuje ulubiony album Led Zeppelin

/ 28 stycznia, 2021


Wokalista i basista zespołu Budgie wspomina, kiedy po raz pierwszy usłyszał zespół Led Zeppelin.


Burke Shelley w wywiadzie dla Dave’a Linga opowiedział o swojej inspiracji Led Zeppelin. Wokalista i basista Budgie śledził karierę kwartetu od początku.

Burke mówi:

Po raz pierwszy usłyszałem Led Zeppelin w popołudniowej sobotniej audycji Johna Peela. Byłem tak tym wstrząśnięty, że musiałem kupić ich debiutancki album. Podobały mi się riffy i niezwykle zwarta gra na perkusji Johna Bonhama. Ale najbardziej uderzył mnie głos Roberta Planta. Traktowali go jako jeszcze jeden instrument. Płyta „Led Zeppelin” może być już stara, ale niektóre albumy przetrwają próbę czasu. Piosenka taka jak „Communication Breakdown” może równać się współczesnej muzyce rockowej. Niektóre moje ulubione piosenki Led Zeppelin, jak „Kashmir” czy „Black Dog” znajdują się na innych płytach, ale nic nie może równać się w emocjami, jakie towarzyszyły mi, kiedy usłyszałem ten zespół po raz pierwszy. To jak z pierwszą dziewczyną.

Biografię, recenzję płyt i liczne ciekawostki na temat Led Zeppelin znajdziecie w Wydaniu Specjalnym poświęconym temu zespołowi, dostępnym także w pakiecie z innymi Wydaniami.

5X WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także