Krzysztof Grabowski odpowiada na zarzuty, że Dezerter to „lewactwo”

/ 28 stycznia, 2021

Jutro pojawi się nowa płyta zespołu Dezerter, która już przed premierą spotkała się z ostrą reakcją niektórych fanów. W rozmowie z „Teraz Rockiem” ataki odpierał Krzysztof Grabowski.


Zespół Dezerter przygotował i od jakiegoś czasu promuje album „Kłamstwo to nowa prawda”. Muzycy, jak to mają w zwyczaju, postanowili wypowiedzieć się w sprawach, które z różnych powodów im się nie podobają lub są dla nich istotne.

Ich teksty dotykają problemów aktualnej sytuacji politycznej, pedofilii w kościele, środowisk LGBT i wielu innych. W związku z tym pojawiły się pewne zarzuty, które kierowane są w stronę zespołu – głównie w sieci. Zapytać postanowił o to Marek Świrkowicz w rozmowie z Krzysztofem Grabowskim:

Jako zespół otwarcie poparliście pro­testy kobiet i środowisk LGBT, a w pio­sence Wszystkie lęki świata pojawia się znane hasło Każdy inny, wszyscy równi. W związku z tymi deklaracjami część dotychczasowych fanów zaczęła wam zarzucać „lewactwo”. Jak się z tym czu­jesz?

Kompletnie mnie to nie obchodzi. Nie interesują mnie opinie oszołomów, którzy nie potrafią zrozumieć, czym jest wolność jednostki. Albo inaczej – obchodzi mnie o tyle, że zabieram głos, polemizuję i dyskutuję. Natomiast jeśli ktoś się obrazi na zespół po trzydziestu dziewięciu latach tylko dlatego, że ten zespół coś poparł albo czegoś nie poparł – tym bardziej, że my naprawdę się nad tym zastanawiamy i popieramy tylko to, co jest naszym zdaniem warte poparcia – to trudno. Jego sprawa. Nie będziemy z powodu kilku idiotów trzymać gęby na kłódkę. Zespół Dezerter zawsze zabierał głos w ważnych sprawach. Tacy po pro­stu jesteśmy. Przecież nie trze­ba słuchać Dezertera, jest wiele innych zespołów.

Całą rozmowę z muzykiem Dezertera znajdziecie w lutowym „Teraz Rocku”, który trafił do sprzedaży 27 stycznia. Dostępny jest w salonach prasowych wszystkich popularnych sieci, a także w kioskach na terenie całej Polski. Pismo w niższej cenie – to dla miłośników wydania elektronicznego – pojawiło się w e-Kiosku.

Niezmiennie, zważywszy na panujące wokół nas warunki, polecamy zakup pisma w naszym sklepie internetowym. To wygodne, bezpieczne i – dbamy o to każdego dnia – szybkie rozwiązanie!

LUTOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ w E-SKLEPIE

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie terazrock02_2021-777x1024.jpg

fot. Malgorzata Wasilewska

KOMENTARZE

Przeczytaj także