Butch Trucks (The Allman Brothers Band) popełnił samobójstwo

/ 27 stycznia, 2017

Dwa dni temu informowaliśmy o śmierci perkusisty The Allman Brothers Band, Butcha Trucksa, który zmarł 24 stycznia 2017 roku w West Palm Beach na Florydzie w wieku 69 lat. Gazeta „Daily Mail” doniosła dziś, że artysta popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę.

Butch Trucks (The Allman Brothers Band) nie żyje

„Daily Mail” doniósł, że 24 stycznia 2017 roku niezidentyfikowana kobieta zadzwoniła o godzinie 18.02 czasu lokalnego pod numer alarmowy 911, mówiąc że żona Trucksa widziała, jak perkusista pociąga za spust. Kiedy policja dotarła do jego domu na Florydzie, perkusista ponoć wciąż oddychał, ale zmarł wkrótce potem.

Problemy finansowe

Butch Trucks podobno miał problemy finansowe. W 2011 roku miał zapłacić 800 tysięcy dolarów hipoteki, przez co zmuszony był sprzedać swój dom w Palm Beach za 2 miliony dolarów, co stanowiło połowę jego wartości. Według amerykańskiego urzędu skarbowego muzyk winny był zaległych podatków o łącznej kwocie 540 tysięcy dolarów.

Legenda The Allman Brothers Band

Butch Trucks urodził się 11 maja 1947 roku, od początku lat 60. grał z różnymi lokalnymi zespołami, aż pod koniec dekady zwrócili się do niego Duane Allman i Jai Johanson, proponując dołączenie do ich zespołu.

Miałem wrócić do szkoły i zdobyć dyplom z matematyki i techniki, kiedy do moich drzwi zapukali Duane i Jaimoe. I tak powstali The Allman Brothers. Duane postanowił, że chce dwóch perkusistów. Powiedział: „Skoro James Brown może mieć dwóch perkusistów, to ja też”. A Jaimoe mu powtarzał: „Butch jest dla nas stworzony”.

Jego unikalna gra ukształtowała styl zespołu The Allman Brothers Band, a jego talent ujawniał się zwłaszcza na koncertach, gdzie miał okazję do grania popisowych solówek perkusyjnych. Najsłynniejsze albumy, jakie nagrał z braćmi Allman to „At Filmore East” (1971) i „Eat A Peach” (1972).

The Allman Brothers Band zawiesił działalność w 2014 roku, a w 2015 roku Butch Trucks założył zespół Les Brers, w którym udzielał się między innymi także Jai Johanson. Jego innym zespołem był Butch Trucks & The Freight Train Band.

The Allman Brothers Band: „Whipping Post”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także