Mastodon. Szczegóły nowej płyty i pierwszy singel

/ 26 stycznia, 2017

Mastodon od kilku tygodni raczył nas przedziwnymi zwiastunami nowego albumu, z których nic konkretnego nie wynikało. Zespół wreszcie ujawnił konkrety. Album „Emperor Of Sand” ukaże się 31 marca 2017 roku nakładem wytwórni Reprise Records.

Mastodon w Encyklopedii TerazRock.pl

Wśród dostępnych wersji płyty będzie także winylowa w okładce do… własnoręcznego pokolorowania. Mastodon zadbał o fanów i wraz z tą wersją będzie można kupić także zestaw kolorowych kredek. Na płycie znajdą się następujące utwory:

 1. Sultan's Curse
 2. Show Yourself
 3. Precious Stones
 4. Steambreather
 5. Roots Remain
 6. Word To The Wise
 7. Ancient Kingdom
 8. Clandestiny
 9. Andromeda
 10. Scorpion Breath
 11. Jaguar God

Okładka albumu „Emperor Of Sand” grupy Mastodon

Poważny album

Zwiastuny zapowiadające album utrzymane były w typowym dla Mastodona, absurdalnym humorze. „Emperor Of Sand” ma być jednak dość poważnym albumem. Perkusista Brann Dailor powiedział w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”, że tematem przewodnim płyty jest czas, a także choroba nowotworowa (na którą ponoć chorowała żona basisty Troya Sandersa).

Czas to bardzo ważny temat tej płyty. Ile nam go zostało? Co z nim robimy? W mojej głowie odtwarzał się film o aktualnej sytuacji i zacząłem o tym pisać. Starałem się ciężko, by nie była to opowieść ezoteryczna, a osobista. (…) Jest to chorowaniu na raka, przechodzeniu przez chemioterapię i wszystkich rzeczach z tym związanych. Nie chciałem być dosłowny, ale wszystko tam jestem. Możecie czytać między wersami.

Gitarzysta Bill Kelliher stwierdził natomiast, że nowa płyta podobna jest do „Once More ‘Round The Sun” z 2014 roku, tyle że trochę bardziej psychodeliczna i techniczna. „To kontynuacja poprzedniej płyty, tyle że głębsza” – podsumował.

14 kwietnia 2017 roku Mastodon ruszy w trasę koncertową po USA wraz z zespołami Eagles Of Death Metal i Russian Circles.

Poniżej możecie wysłuchać utworu „Sultan’s Curse”, który promuje album.

Mastodon: „Sultan’s Curse”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także