Riverside ogłasza trasę koncertową

/ 26 stycznia, 2017

Riverside ogłosił pierwszą trasę koncertową po śmierci Piotra Grudzińskiego. Trasa będzie nosiła tytuł „Towards The Blue Horizon Tour 2017” i obejmie koncerty w Polsce oraz na zachodzie Europy. Piotr Grudziński zmarł nagle 21 lutego 2016 w wieku 41 lat. Przed trasą odbędą się dwa specjalne koncerty w warszawskim klubie Progresja Music Zone – 25 i 26 lutego – na których pojawią się specjalni goście. Bilety na oba koncerty zostały już wyprzedane.

Riverside z pierwszą oficjalną biografią

W oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie Facebook muzycy Riverside napisali:

Rok 2017 musi być lepszym rokiem. A my musimy powrócić do życia. Nie zrobimy tego bez powrotu na scenę. Jest nam więc niezwykle miło poinformować Was wszystkich, że w tym roku Riverside powraca do grania na żywo.

Po dwóch specjalnych wieczorach w lutym, które z wiadomych względów będą niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju, zaplanowaliśmy dla Was dwie odsłony specjalnej trasy koncertowej, którą postanowiliśmy nazwać „Towards The Blue Horizon Tour”. Pierwsza jej odsłona rusza w kwietniu i maju. Druga, podczas której odwiedzimy więcej europejskich krajów, wystartuje jesienią.

Na „Towards The Blue Horizon Tour” pojawimy się w nowym składzie koncertowym. Podczas trasy zagra z nami gitarzysta, dzięki któremu nasza muzyka zabrzmi tak jak powinna, nie tylko dlatego, że jest bardzo dobrym muzykiem, ale przede wszystkim dlatego, że ma w sobie skromność i pokorę, która dla nas na scenie zawsze była niezwykle ważna. Dodatkowo zaprezentujemy masę kompozycji, które zagramy po raz pierwszy w swojej karierze. Do naszych występów dołączą też emocje, jakich wcześniej nie czuliśmy. Wspólnie z Wami chcielibyśmy się im poddać i sprawić, by każdy z naszych utworów zabrzmiał potężnie jak nigdy.

Stajemy się innym zespołem, dojrzalszym, poważniejszym, naznaczonym przez życie. Jednak mimo braku Grudnia, który zawsze będzie z nami obecny, wciąż jesteśmy przede wszystkim zespołem koncertowym. Co już całkiem niedługo udowodnimy Wam podczas „Towards The Blue Horizon Tour”. Pamiętajcie – „This is not the end, this is not the time”.

Trasa koncertowa „Towards The Blue Horizon Tour” wystartuje 20 kwietnia 2017 roku i obejmie następujące miasta:

  • 20.04 Olsztyn, Andegrant
  • 21.04 Gdańsk, Stary Maneż 
  • 22.04 Poznań, B17 
  • 23.04 Wrocław, A2
  • 26.04 Wałbrzych, Stara Kopalnia 
  • 27.04 Katowice, Mega Club
  • 28.04 Bielsko Biała, Rude Boy
  • 29.04 Bydgoszcz, Estrada
  • 30.05 Łaźnia, Kraków 

Na początku maja ruszy trasa po zachodniej Europie, ale Riverside powróci jeszcze do Polski na koncert w krakowskiej Łaźni, 30 maja 2017 roku.

Ostatnim wydawnictwem studyjnym Riverside jest dwupłytowy album instrumentalny „Eye of the Soundscape" z 2016 roku. Pochodzi z niego utwór „Shine”.

Riverside: „Shine”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także