Butch Vig wspomina pierwszą reakcję na „Smells Like Teen Spirit” Nirvany

/ 16 maja, 2020

Butch Vig, producent przełomowego albumu „Nevermind” oraz późniejszy perkusista Garbage, wspomina pracę przy przełomowej płycie Nirvany.

W wywiadzie dla BBC 6 Music opowiada o swojej reakcji na „Smells Like Teen Spirit”, którego to utworu członkowie zespołu początkowo nie lubili i nie byli do niego przekonania.

Vig mówi:

Pierwszy raz usłyszałem „Teen Spirit” w trakcie próby i mnie totalnie zmiotło. Wtedy też poznałem Dave’a Grohla. Dave nie miał mikrofonów przy bębnach, a Krist i Kurt mieli niezwykle głośne wzmacniacze, a mimo to brzmienie Dave’a było równie mocne co ich.

Zagrali ten kawałek, a ja chodziłem dookoła, myśląc: „O mój boże, to jest niesamowite”. Kiedy skończyli, zapytali: „Co o tym myślisz?”. Odparłem: „Zagrajcie jeszcze raz”. Zastanawiałem się, co mógłbym w tej piosence zmienić, ale nie wymagała zmian aranżacyjnych. Od pierwszego dnia wiedziałem, że „Teen Spirit” to coś wyjątkowego.

%%REKLAMA%%

Album „Nevermind” ukazał się w 1991 roku, a promujący go „Smells Like Teen Spirit” został największym przebojem zespołu.


REKLAMA

Wystartowała przedsprzedaż majowo-czerwcowego „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo do regularnej sprzedaży trafi 20 maja, natomiast wysyłka zamówionych w przedsprzedaży numerów rozpocznie się 18 maja. #ZostańWDomu i kupuj on-line!

[ZAMÓW TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także