Byli członkowie Children Of Bodom ujawniają prawdziwe powody rozpadu grupy

/ 11 maja, 2022


Byli muzycy Children Of Bodom twierdzą, że fani powinni poznać prawdę odnośnie przyczyn rozpadu grupy.


W 2019 roku perkusista Jaska Raatikainen, basista Henri „Henkka T. Blacksmith” Seppälä i klawiszowiec Janne Wirman opuścili skład Children Of Bodom. Wokalista i gitarzysta Alexi Laiho powołał wtedy nowy zespół, Bodom After Midnight, z którym planował nagrać płytę, ale zmarł pod koniec 2020 roku, zdążywszy ukończyć materiał tylko na singel.

Teraz byli muzycy zespołu twierdzą, że nadszedł czas, by wyjawić prawdziwe powody rozstania. W wywiadzie dla „Helsingin Sanomat”, Raatikainen, Seppälä i Wirman wyjawili, że prawdziwą przyczyną były pogłębiające się problemy Alexiego z alkoholem, które trwały co najmniej od 2008 roku. Przez ten czas lider zapewniał kolegów, że przestanie pić, ale ciągle łamał obietnice, co odbijało się na jego występach. Sytuacja pogorszyła się szczególnie po 2016 roku, a w 2019 roku podczas trasy po Rosji Alexi był w bardzo złym stanie.

Raatikainen mówi:

Powiedziałem Alexiemu, że nie powinno się zaczynać picia przy śniadaniu. Przestał rozgrzewać się przed koncertem. Jego ręce trzęsły się przez dwa dni, ale mimo tego koncerty się udały.

Również w 2019 roku u Laiho zdiagnozowano cukrzycę, jednak odmówił udania się na odwyk.

Alexi Laiho zmarł 29 grudnia 2020 roku w wyniku uszkodzenia wątroby i trzustki spowodowanych alkoholem.

KOMENTARZE

Przeczytaj także