Wojtek Cugowski zagra na żywo swój nowy album. Wyjaśnia, dlaczego jest bez kompromisów

/ 11 maja, 2022


W kwietniu Wojtek Cugowski wydał debiutancki album solowy „Nie czekaj na znak”. Niedługo będzie go można usłyszeć na żywo.


Debiutancki album solowy Wojtka Cugowskiego, znanego wcześniej z zespołu Bracia, Cugowscy i Kruk, ukazał się w kwietniu tego roku. Natomiast 19 czerwca 2022 roku w klubie Stodoła odbędzie się premierowy koncert promujący jego płytę.

O nowej płycie Wojtek Cugowski opowiada na łamach majowego „Teraz Rocka” w wywiadzie przeprowadzonym przez Pawła Brzykcego. Mówi w nim, między innymi, dlaczego nagrywając „Nie czekaj na znak” mógł zrezygnować z kompromisów:

Chciałem nagrać album melodyjny, bo melodia była dla mnie zawsze podstawą utworu, dotyczy to również repertuaru Kruka i Teksasów. I partii wokalnych – większość z tych utworów można wykonać przy ognisku (śmiech). Tym razem to płyta solowa, więc bez kompromisów. Dlatego znajduje się na niej niemal każdy odcień rocka, jaki lubię: dużo gitar, wokali i chórków, brzmienia elektryczne, akustyczne oraz solówki gitarowe, które są dzisiaj rzadkością. Ale i hard rock w „Dziś rano”i „Naddźwiękowym locie”. To styl, który lubię najbardziej. Utwór „Shangri-La” też jest dość mocny w refrenach. A na koncertach materiał nabierze jeszcze większej mocy.

Będzie można się o tym przekonać już wkrótce. Bilety na koncert Wojtka Cugowskiego w Stodole są już w sprzedaży.

Cały wywiad z Wojtkiem Cugowskim znajdziecie w majowym „Teraz Rocku”, który dostępny jest w sprzedaży.

MAJOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

Wojtek Cugowski jest obecny na scenie muzycznej od połowy lat 90. Przez 20 lat (1998-2018) był związany z zespołem Bracia, założonym wraz ze swoim bratem, Piotrem. W ramach działalności zespołu Bracia zrealizował cztery płyty długogrające (w tym nagrodzony Platynową Płytą album „Zmienić Zdarzeń Bieg” z 2013 roku) i zagrał około 1500 koncertów. Lata 2015-2018 to wspólna działalność Braci z Krzysztofem Cugowskim pod szyldem Cugowscy, która zaowocowała dwoma płytami: studyjną „Zaklęty Krąg” (Złota Płyta) i koncertową „Ostatni Raz„, zarejestrowaną podczas koncertu w Lublinie 12 maja 2018 roku.

Wojtek ma na swoim koncie także współpracę z artystami polskimi, m.in.: Jan Borysewicz, Grzegorz Markowski, Marek Biliński, Jacek Królik, Marek Dyjak, Lubelska Federacja Bardów, Wojciech Karolak, Dariusz Kozakiewicz, zespoły – Budka Suflera, Alligators, Kruk, Teksasy, Polish Metal Alliance i inni.

Współpracował również z artystami z zagranicy: Tommy Aldridge (Whitesnake, Ozzy Osbourne), Billy Sheehan (Mr.Big), Doogie White (Rainbow, Michael Schenker Group, Yngwie Malmsteen), Marco Mendoza (Whitesnake, Blue Murder), Vinny Appice (Black Sabbath, Dio), Doug Pinnick (King’s X) i inni.

KOMENTARZE

Przeczytaj także