Carmine Appice (Cactus) mówi, dlaczego Spotify jest zły

/ 7 lipca, 2024


Słynny perkusista zespołu Cactus mówi, dlaczego nie korzysta ze Spotify i radzi, jak docierać do muzyki.


Spotify jest aktualnie najpopularniejszą platformą streamingową, umożliwiającą słuchanie ogromnej ilości muzyki w ramach abonamentu darmowego (z reklamami) lub po uiszczeniu niewielkiej opłaty. Ale z takim rozwiązaniem nie zgadza się wielu artystów, którzy twierdzą, że Spotify nie płaci im należnych pieniędzy.

Jedną z takich osób jest Carmine Appice. Legendarny perkusista zespołu Cactus twierdzi, że Spotify oszukuje muzyków. W wywiadzie dla „Toilet Ov Hell” powiedział:

Nigdy przenigdy nie posłucham piosenki na Spotify. Jeśli chcę jakiś utwór, kupię go na iTunes. Robiłem już tak parę razy. Słyszałem coś na YouTube i kupiłem to. Tak powinno się robić, bo dzięki temu muzycy mogą zarabiać na swojej pracy. Inne źródło zarobków dla muzyków to trasy i merch. Na szczęście ja duże pieniądze zarobiłem dawno temu. Zainwestowałem je i nie narzekam. Ale wielu muzyków zaczyna od Spotify, a gdy mówią „Spotify jest jak radio” odpowiadam: „Nie, radio ci płaci”.

Amerykański zespół rockowy Cactus powrócił z albumem „Temple of Blues – Influences & Friends”, na którym znalazła się plejada rockowych gwiazd.

Płytę promuje utwór „Evil” z gościnnym udziałem Dee Snidera i Duga Pinnicka:

KOMENTARZE

Przeczytaj także