Yogi Lang (RPWL) o klawiszowcu, który grał dokładnie to, co było potrzebne

/ 7 lipca, 2024


Który klawiszowiec odcisnął największy wpływ na Yogiego Langa z zespołu RPWL?


W wywiadzie dla „Teraz RockaYogi Lang z RPWL opowiada o swoich największych fascynacjach muzycznych. Jedną z osób, które wywarły największy wpływ na niego i zainspirowały go do grania na klawiszach, był Rick Wright z zespołu Pink Floyd.

Yogi Lang mówi:

Tuż po tym, jak usłyszałem „Animals” Pink Floyd mój przyjaciel puścił mi „Wish You Were Here”. Gdy ją usłyszałem, utwierdziłem się w przekonaniu, że muszę nauczyć się grać na klawiszach. Do dziś uważam Ricka Wrighta za wyjątkowego klawiszowca, który nie grał dużo, ale grał dokładnie to, co było potrzebne w danym momencie. Bardzo mi to imponowało. Gdy już się nasłuchałem Wish You Were Here kupiłem mój pierwszy syntezator Mooga. Miałem z 12-13 lat i wydałem na niego wszystkie moje pieniądze. Tak się zaczęła historia Yogiego klawiszowca.

Niemiecki zespół RPWL powraca do Polski. Grupa zagra we wrześniu cztery koncerty w naszym kraju: 12 września w CK Wiatrak w Zabrzu, 13 września w Tamie w Poznaniu, 14 września w Terminalu Kultury Gocław w Warszawie i 15 września w Studiu im. Budki Suflera w Lublinie. Gościem specjalnym wszystkich koncertów będzie Red Sand.

Wywiad z Yogim Langiem znajdziecie w lipcowym numerze „Teraz Rocka”.

LIPCOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także