Carmine Appice: Sharon Osbourne wyrzuciła go z trasy, bo… był za dobry?

/ 15 stycznia, 2021


Carmine Appice wspomina, jak Sharon Osbourne zwolniła go z dnia na dzień i jak uzasadniała swoją decyzję.


Carmine Appice, który najlepiej znany jest jako perkusista Vanilla Fudge, grał w latach 1983-1984 w zespole Ozzy’ego Osbourne’a. Został jednak wyrzucony z trasy. Dlaczego?

W wywiadzie dla „Talking Metal” wspomina, że wspólne koncerty były bardzo udane, a jego solówka w „Center of Eternity” była chwalona w prasie. To się miało nie spodobać Sharon:

Kilka tygodni później graliśmy w Dallas i ujrzałem Tommy’ego Aldridge’a. Nie spodziewałem się, że ma mnie zastąpić. Następnego dnia w Houston daliśmy wspaniały koncert, po którym dostałem wiadomość od tour menadżera: „Sharon chce cię widzieć w biurze”. Poszedłem tam i zapytałem: „O co chodzi?” A ona: „Chyba wiesz”. „Nie, nie wiem. O co chodzi?”. „Widziałeś Tommy’ego? Od poniedziałku zaczyna trasę. Jesteś zwolniony”. „Dlaczego mnie zwalniasz?” A ona: „Twoje nazwisko jest zbyt wielkie. Musisz założyć własny zespół. Potrzebujemy kogoś mniej znanego, jak Tommy’ego”.

Więcej ciekawostek na temat Ozzy’ego i Black Sabbath znajdziecie w Wydaniu Specjalnym, które dostępne jest w sprzedaży także w pakiecie z innymi wydaniami.

5X WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także